Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На конференції з відновлення України в Берліні підписано та анонсовано міжнародної допомоги та угод на понад 16 млрд євро

12 червня, 20:18
Фото me.gov.ua

Під час Міжнародної конференції із відновлення (Ukraine Recovery Conference–2024) підписано та анонсовано міжнародних угод та допомоги на понад 16 млрд євро. Про це повідомила Перша Віцепрем’єр-Міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко. Повідомляє Міністерство економіки України.

Конференція тривала у Берліні 11–12 червня 2024 року. 

“Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за системну допомогу та підтримку України. Цього року конференція із відновлення стала майданчиком для синхронізації бачення відбудови України. На конференцію ми приїхали за дуже конкретними результатами з акцентом на відновленні енергетики, розвитку оборонно-промислового комплексу, залучення інвестицій, розвитку експорту, створенні умов для повернення українців. Завершуємо конференцію з угодами, меморандумами, контрактами за кожним із напрямків. Першочергово, це угоди в енергетичній сфері. Маємо вже низку компаній, які готові заходити на український ринок й допоможуть у перспективі побудувати 1 ГВт генеруючих потужностей. Обсяг потенційних інвестицій може скласти 500-700 млн євро. Це тільки початок, оскільки Україна потребуватиме більше генеруючих потужностей. Але це дасть поштовх, щоб збільшувати ці цифри впродовж наступного періоду. Результати URC показують великий потенціал, який енергетичний сектор має для залучення інвестицій.

Крім того, підписали перші гарантійні та грантові угоди на 1,4 млрд євро в рамках інвестиційного компонента програми Ukraine Facility, і оголошення пакета підтримки української енергетики від США на понад 800 мільйонів доларів, і створений Альянс стійкості малого і середнього бізнесу на 7 млрд євро та Skills Alliance на понад 600 млн євро”, – розповіла Юлія Свириденко. 

Зокрема, під час Міжнародної конференції із відновлення було укладено такі угоди та анонсована допомога: 

  • Гарантійні та грантові угоди в рамках інвестиційного компонента програми Ukraine Facility — 1.4 млрд євро
  • Пакет допомоги на підтримку енергетики від США – $824 млн 
  • Запуск Альянсу стійкості малого та середнього бізнесу для України — зобов'язання на 7 млрд євро
  • Програма перенавчання фахівців  Skills Alliance – понад 700 млн євро
  • Дофінансування гуманітарного розмінування землі – $35 млн
  • 14 угод між українськими та німецькими і міжнародними бізнес-партнерами  – понад 560 млн євро
  • Угоди про страхування ризиків – понад  $350 млн

Загалом, під час конференції було укладено 110 міжнародних угод. 

“За кількістю та масштабністю укладених бізнесових угод під час конференції, ми бачимо, що наші партнери готові вкладати кошти в український бізнес, виходити на український ринок. Закликаю  інвестувати в нашу державу не чекаючи на завершення війни. Адже війна не ембарго на інвестиції. Наша задача нині – зробити умови, аби інвестування  в Україну привабливішим”, – уточнила Перша Віцепрем’єр-Міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко. 

Крім того, під час конференції Міністерство економіки представило Інвестиційний гайд, до якого включили 95 інвестиційних проєктів, що потребують близько $27 млрд фінансування. А також –  євроінтеграційні документи, зокрема Стратегію розвитку Малого та середнього бізнесу та Національний план з енергетики та клімату. 

Також запрацювала Консультативна рада бізнесу, яка допомагатиме покращити інвестиційний клімат в Україні. До неї увійшли майже два десятки керівників провідних світових компаній та бізнес-асоціацій з різних країн.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати