Перейти до основного вмісту

НАТО вперше у щорічному звіті включило аналіз впливу на клімат повномасштабного вторгнення рф в Україну

14 липня, 15:36

Північноатлантичний Альянс оприлюднив Щорічний звіт Генерального секретаря НАТО про оцінку впливу кліматичних змін на безпеку. Вперше вона включає аналіз впливу зміни клімату на потенційних супротивників і стратегічних конкурентів НАТО, зокрема вплив на клімат повномасштабної агресії росії проти України.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм Міноборони України.

У чому проблема?

Як зазначили у звіті, вперше в Альянсу під час написання звіту розглянули вплив на клімат повномасштабного вторгнення росії в Україну.

"Військовий конфлікт є значним рушієм зміни клімату та шкоди навколишньому середовищу. Загарбницька війна росії є яскравим прикладом: окрім людських страждань, вторгнення мало руйнівний вплив на клімат і навколишнє середовище з далекосяжними наслідками в Україні та за її межами" – зауважили у Щорічному звіті на сторінці 28.

У документі відзначають, що прискорення кліматичних змін має "серйозний вплив на безпеку Альянсу", і наголошують на необхідності підтримувати відповідність НАТО своєму призначенню в середовищі, яке швидко змінюється.

Яке рішення?

Звіт є відповіддю на зобов'язання НАТО підвищити обізнаність членів Альянсу та розуміння впливу зміни клімату на нашу безпеку. Це допоможе НАТО адаптуватися до цього зміненого стратегічного та оперативного середовища.

Як це працює?

Ця оцінка є частиною амбітного Плану дій щодо зміни клімату та безпеки, який лідери НАТО ухвалили на Брюссельському саміті у 2021 році.

Спираючись на попередні видання, у ньому розглядається вплив зміни клімату на кожну з операційних областей НАТО – море, землю, повітря, космос і кібернетичне середовище – а також на місії та операції НАТО, а також на стійкість і готовність громадян.

Оцінка впливу на зміну клімату та безпеку представляє тематичні дослідження в трьох географічних областях:

  • присутність НАТО в Косово;

  • стрілецько-тренувальний полігон Роваярві у Фінляндії;

  • спільна канадсько-американська радарна система раннього попередження для протиповітряної оборони Північної Америки (NWS).

У звіті також оцінюють характеристики:

  • підводних човнів,

  • військово-морських гелікоптерів,

  • військово-транспортних літаків у мінливому кліматі.

Нагадаємо, що загальна шкода клімату, яку російська федерація завдала за два роки повномасштабного вторгнення в Україну, становить 32 млрд доларів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати