Перейти до основного вмісту

У ГУР показали світлини нового БпЛА, який окупанти використовують для розвідки та перевантаження української ППО

22 липня, 11:48

У розділі "Компоненти у зброї" порталу War&Sanctions Головне управління розвідки опублікувалоскладові нового російського безпілотника, який зараз використовується окупантами як розвідник та фальш-ціль для виявлення позицій української ППО та її перевантаження.

Про це пише Рубрика, посилаючись на повідомлення ГУР МО України в Телеграм.

Як зазначили розвідники, за окремими даними, він також може нести бойову частину вагою до 15 кг.

За даними ГУР, апарат має фюзеляж типу дельта-крило, подібний до Shahed-136 ("гєрань-2"), але значно менший. В управлінні стверджують, що всі складові та блоки китайського походження.

"Майже половина з них: польотний контролер з автопілотом, навігаційні модулі та антени, датчик повітряної швидкості та трубка Піто – від однієї китайської компанії CUAV Technology, яка спеціалізується на дослідженнях, розробках та виробництві системних модулів та додатків для БпЛА", йдеться в повідомленні.

У розвідці нагадали, що в жовтні 2022 року компанія оголосила про обмеження постачання своєї продукції до України та рф з метою недопущення її використання у військових цілях.

1 / 3

Проте в управлінні зазначили, що у 2023 році у рф презентували БпЛАвертикального зльоту нібито власної розробки – той, який виявився виробом CUAV Technology, доступним на Aliexpress.

Також у ГУР додали, що окрім продукції CUAV, в таких БпЛА використовуються:

  • двигун та електронний модуль запалювання бренду DLE (Mile Haoxiang Technology Co., Ltd.),

  • сервоприводи KST, FPV-камера Razer виробництва Foxeer Technology,

  • модуль передачі даних Mayatech RFD900X,

  • відеопередавач ReadyToSky,

  • регулятор живлення Hobbywing Technology,

  • акумулятор HRB Power.

1 / 3

До того ж зі слів розвідників, БпЛА також оснащений китайською копією австралійського модуля передачі даних RFD900x компанії RFDesign. Як і оригінальний зразок, китайський виріб призначений для передачі даних на великій відстані (до 40 км в прямій видимості залежно від антени).

В управлінні пояснили, що цей пристрій дозволяє організовувати канал передачі даних від:

  • безпілотника до його наземної станції,

  • або від БпЛА до БпЛА, розширюючи таким чином спроможності щодо ведення розвідки.

У ГУР нагадали, що двигуни DLE раніше вже використовувались рф в БпЛА "Гербера" та "Пародія", сервоприводи KST – в БпЛА Shahed-136 ("гєрань-2") та V2U, універсальних модулях планування та корекції та авіаційних бомб.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати