Перейти до основного вмісту

Європейський Союз розробляє план обходу рішень Угорщини в санкціях проти росії

15 квітня, 18:22
Фото з архіву "Дня"
Європейський Союз вивчає шляхи продовження санкцій проти Росії, які не потребуватимуть підтримки всіх 27 країн-членів. Про це Bloomberg розповіли люди, знайомі з цим питанням, передає Укрінформ.

За словами співбесідників, такий маневр дозволив би ЄС продовжити санкції, які необхідно затверджувати кожні шість місяців попри опозицію з боку Угорщини.

Джерела видання додали, що Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, зважує, чи зможе вона перетворити санкції на торговельні заходи, які не потребують одностайної згоди. Торговельні заходи, як правило, вимагають кваліфікованої більшості для схвалення.

Наступне продовження санкцій проти Росії має відбутися в липні. Угорщина неодноразово погрожувала накласти вето на ці заходи - як вона робила в минулому, але потім відступала на тлі переговорів з Єврокомісією.

Блок повинен буде поновити інші заходи, включаючи заморожування майже 200 мільярдів євро (227 мільярдів доларів) активів російського центрального банку і включення в списки сотень фізичних, юридичних і фізичних осіб, які допомагали Москві у війні проти України.

Іншим варіантом, за словами співрозмовників, може бути створення коаліції з охочих країн-членів ЄС, яка б запровадила санкції на національному рівні.

ЄС уже ухвалив 16 пакетів санкцій проти Росії і наразі працює над новим набором заходів.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підтримує тісні зв'язки з Володимиром Путіним і стверджує, що Росія не становить військової загрози для ЄС.

Адміністрація Трампа наразі дотримується своїх санкцій, хоча й зазначила, що ці заходи можуть бути частиною переговорів.

Досі більшість європейських лідерів рішуче відкидали будь-яке послаблення санкцій проти Москви, натомість виступаючи за посилення тиску на Росію.

Як повідомляв Укрінформ, раніше міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявляв, що необхідно терміново вжити конкретних заходів і призупинити право голосу Угорщини у Євросоюзі, оскільки Будапешт систематично діє проти спільних інтересів безпеки Європи.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати