Чеська компанія LPP Holding провела в Україні польові випробування ударних безпілотників

Чеська компанія LPP Holding провела в Україні польові випробування ударних безпілотників сімейства MTS, оснащених системою наведення та навігації на базі штучного інтелекту, повідомляє ГО «Український мілітарний центр» із посиланням на чеське видання E15.
Зазначається, що дрони в ударній конфігурації вже кілька місяців застосовуються в бойових умовах у складі Сил оборони України.
За словами розробників, ключовою перевагою безпілотників є можливість автономної роботи — без участі оператора та навіть в умовах інтенсивної радіоелектронної боротьби.
Це стало можливим завдяки штучному інтелекту, який здатен розпізнавати об’єкти й орієнтуватися по картографічних даних без використання GPS.
Розробка системи зайняла менше року. Поточна виробнича спроможність компанії становить близько 50 апаратів на місяць, з перспективою подальшого зростання.
Компанія LPP пропонує три моделі безпілотників: MTS05 — компактний тактичний дрон, призначений для операцій на відстані до кількох десятків кілометрів та MTS25 — більший апарат із двигуном внутрішнього згоряння, здатний долати відстані в сотні кілометрів.
Крім того, модельний ряд представлений MTS40 — найпотужнішим представником сімейства, який може нести бойову частину вагою до 12 кг.
Українські дрони у Чехії
Поки чеські безпілотники з системами штучного інтелекту проходять бойові випробування в Україні, перевірені у війні українські розробки починають викликати зацікавлення у чеських військових.
Нещодавно стало відомо, що Збройні сили Чехії звернули увагу на український розвідувальний дрон Shark. Спільно з Міністерством оборони Чехії чеська армія провела тестування відібраних моделей безпілотників в умовах, максимально наближених до бойових.
До випробувань залучили, зокрема, 53-й полк розвідки та радіоелектронної боротьби Збройних сил Чехії. Тестові сценарії відображали сучасні умови ведення війни — зокрема, роботу дронів у середовищі з активним радіоелектронним приглушенням навігації та зв’язку.
На момент публікації жодних офіційних повідомлень про результати випробувань не з’явилося ні на сайті Міністерства оборони, ні на ресурсах Збройних сил Чехії. Також не уточнюється, за якими критеріями відбирали безпілотники для тестування і чим саме український Shark привернув увагу чеських фахівців.