Перейти до основного вмісту

Змінився регламент роботи ДПСУ: від перевірки речей до застосування зброї

15 грудня, 15:14
Фото ДПСУ

Відсьогодні набуває чинності вдосконалений порядок застосування прикордонниками засобів примусу.

Як зазначили в пресслужбі ДПСУ, вдосконалений порядок був ухвалений Верховною Радою України 18 листопада цього року та підписаний президентом України. 

Документом внесені ґрунтовні зміни щодо деяких правових засад реалізації прикордонниками їхніх функцій з охорони та оборони державного кордону, забезпечення в межах компетенції безпеки та правопорядку у прикордонні та районах на межі з тимчасово окупованими територіями України.

Законом врегульовується низка важливих аспектів, які допоможуть прикордонникам в тих випадках, коли слова не ефективні для припинення правопорушення чи реалізації інших законних повноважень, або доводиться стримувати збройну агресію. Нововведення регламентують застосування співробітниками фізичного впливу, а також використання та застосування спеціальних засобів: від кайданок до службових собак, від засобів обмеження рухомості до засобів акустичного, мікрохвильового впливу, радіоелектронної протидії тощо.

Закон України «Про Державну прикордонну службу України» доповнено новими статтями, які регламентують застосування рубежу зброї, бойової техніки, озброєння, встановленого на кораблях, катерах та повітряних суднах прикордонної служби. Зокрема, законодавчо дозволено застосування зброї й під час відсічі і стримування збройної агресії проти України та в особливий період. Серед іншого визначені випадки, коли прикордонники можуть застосовувати вогнепальну зброю, озброєння та бойову техніку і в напрямку території суміжної держави. Це зокрема такі випадки: відбиття збройного нападу, відсіч і стримування збройної агресії, або вторгнення на територію України озброєної (військової) особи та/або групи осіб, збройних сил інших держав, припинення збройних провокацій, ведення вогню з території суміжної держави, а також відбиття нападу або збройного опору особи та/або групи осіб, які незаконно перетинають чи намагаються незаконно перетнути державний кордон України.

Серед іншого нововведення дозволяють прикордонникам використовувати зброю та спецзасоби для примусової зупинки безпілотників. Прикордонники можуть приземляти, у тому числі збивати дрони, які з порушенням літають у прикордонній смузі, поблизу кораблів та катерів Держприкордонслужби, пунктів пропуску, КПВВ, місць розташування підрозділів і нарядів. Також дозволяється перехоплювати управління безпілотниками.

Крім цього, Закон доповнено статтею 21-7 «Підстави та порядок здійснення поверхневої перевірки». Така перевірка здійснюється у визначених випадках щодо осіб, речей, товарів (вантажів) і транспортних засобів у прикордонних контрольованих районах, пунктах пропуску, КПВВ. Під час поверхневої перевірки прикордонники мають право вимагати відкрити сумку, рюкзак, портфель, мішок чи інші засоби переміщення речей, капот, кришку багажника та/або двері салону транспортного засобу, показати вміст кишень одягу особи, стосовно якої проводиться перевірка, а особа зобов’язана показати вміст особистих речей, кишень, надати доступ до конструктивних елементів транспортного засобу, забезпечити відкриття капоту, кришки багажника та/або дверей транспортного засобу, причепу, вантажу (контейнера).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати