Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

"Гнутися, але не ламатись": Збройні сили України використовують стратегію "еластичної стрічки" в обороні, - AP

15 червня, 14:37

 

Українським Силам оборони довелося втратити деякі території, аби відтягнути час. Однак вогнева міць ЗСУ покращилася після того, як американські законодавці схвалили вкрай необхідний пакет військової допомоги.

Про це пише AP.

Як аналізує американське видання, хоча надходження західних боєприпасів зменшило кричущу російську артилерійську перевагу, та все ж війська рф все ще завойовують позиції вздовж лінії фронту.

Ймовірно, вони продовжуватимуть це робити упродовж літа, поки сухіша земля та довші дні, які сприятимуть їхньому просуванню.

Своєю чергою українське військове командування вдається до стратегії "гнутись, але не ламатись", щоб виграти час, поки не отримає більше західного озброєння та боєприпасів на фронті.

Як зазначають журналісти, поступившись частиною території, Україна отримала можливість вести бойові дії з більш захищених позицій.

ЗСУ розгорнули гнучку оборонну стратегію "еластичної стрічки", щоб виграти час, поки не буде краще озброєна і забезпечена.

Зі слів військових, приймаючи болісні рішення про відхід на краще захищені позиції, українські війська можуть воювати більш ефективно та зберігати особовий склад.

Також аналітики пояснюють, що в такій стратегії час грає на користь:

  • можна поступитися невеликою територією, але згодом отримати більше.

Також видання наголошує, що ця стратегія контрастує з дев'ятимісячною битвою за місто Бахмут, де українські війська зазнали значних втрат в марній спробі втримати місто.

Перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заявив Associated Press, що Україна вже бачить результати американської допомоги.

 "Перевага Росії в артилерії була 7 до 1 на початку року, але зараз вона знизилася до 5 до 1", підкреслив він.

Окрім того, Гаврилюк зауважив, що для нейтралізації російської авіації Україні потрібно щонайменше 130 винищувачів F-16. Він впевнений, що з часом Україна досягне переваги у власному повітряному просторі.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати