Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

НАТО розглядає можливість відправки військових інструкторів в Україну

17 травня, 09:01
Фото ОП

Союзники по НАТО обговорюють можливість відправки в Україну військових інструкторів для навчання особового складу ЗСУ, що може більш безпосередньо втягнути Сполучені Штати і Європу у війну, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на The New York Times (NYT).

Зазначається, що нестача інструкторів в Україні сягнула критичної точки, а становище на полі бою серйозно погіршилося, оскільки Росія прискорила свій наступ, щоб скористатися затримками в постачанні американської зброї. У результаті українські офіційні особи звернулися до своїх колег зі США і НАТО з проханням допомогти навчити 150 тис. новобранців ближче до лінії фронту для більш швидкого розгортання.

У публікації підкреслюється, що Білий дім непохитний у тому, що американські війська, включно з інструкторами, не будуть розміщені на території України. Адміністрація Джо Байдена закликала союзників по НАТО також не відправляти своїх військовослужбовців.

Однак, як пише NYT, голова Об'єднаного комітету начальників штабів Чарльз Браун вважає, що відправлення інструкторів із часом виглядає неминучим. Водночас, перебуваючи в Україні, інструктори НАТО можуть бути поставлені під загрозу. У такому разі, найімовірніше, доведеться вирішувати, чи використовувати засоби ППО для захисту інструкторів замість критично важливої української інфраструктури поблизу поля бою.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати