Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Чоловіча збірна Данії з футболу відмовилася від підвищення зарплати на користь жіночої перед стартом Євро-2024

16 червня, 17:45
Фото: AP/Darko Bandic

Чоловіча збірна Данії відмовилася від підвищення зарплат на користь з жіночої.

Про це повідомили на офіційному сайті міжнародного союзу гравців Fifpro, інформує Суспільне.

Перед початком переговорів про грошову винагороду футболістів за виступи у національній команді Данська футбольна асоціація (DBU) пропонувала підвищувати рівень виплат жіночої збірної за рахунок чоловічої. Однак представники чоловічої збірної відмовилися від такої пропозиції.

Замість скорочення виплат, представники чоловічої збірної запропонували інший підхід. Він полягає у створенні фонду розвитку, куди нараховуватимуться кошти від участі у фінальній частині чемпіонату світу чи Європи.

План, який запропонувала профспілка разом із чоловічою командою:

Чоловіки відмовляються від підвищення зарплати.

Гравці чоловічої та жіночої національної збірної отримують однакову базову винагороду за виступ у національній збірній.

Страхове покриття для жіночої команди підвищується на 50%, а чоловічої команди U21 на 40%, що фінансується за рахунок зменшення страхового покриття чоловічої команди – на 15%.

Гравці та DBU спільно створять базу для всіх національних збірних: чоловічої, жіночої та молодіжної.

Чоловіча команда та DBU робитимуть рівноцінні внески у фонд розвитку.

"Ми не могли прийняти такий підхід. Чоловіча команда була засмучена, як і жіноча, тому що їм було некомфортно, що гроші потрібно було забрати у чоловіків. Ми не хотіли говорити з DBU про те, чи єдиним способом дати жінкам більше грошей було б вирахувати їх із чоловічої команди. Так ви не створюєте рівність. [Натомість] чоловіча команда вирішила не вимагати жодних змін в умовах своєї нової угоди", – сказав директор профспілки футболістів Майкл Саль Хансен.

Згідно з новим планом, чоловіча збірна Данії та DBU будуть вносити один мільйон датських крон (приблизно 145 000 доларів США) до банку, призначеного для покращення умов збірних. При цьому чоловіча національна збірна може вносити пропозиції щодо використання грошей фонду.

Новою угодою у чоловічій збірній Данії залишилися задоволені. Участь у перемовинах взяла участь низка футболістів зі складу на Євро-2024, серед яких воротар Каспер Шмайхель, захисники Андреас Крістенсен та Сімон К'єр, а також півзахисники Томас Ділейні, Крістіан Еріксен та П’єра-Еміль Хойберг.

"Це надзвичайний крок, щоб допомогти покращити умови жіночих національних збірних. Тому замість того, щоб шукати кращих умов для себе, гравці думали про підтримку жіночої збірної. Цього вони хотіли: це показало, що вони беруть на себе відповідальність. Їм сподобалася ідея надати іншим збірним кращі можливості та умови", – додав Саль Хансен.

Гравчині жіночої збірної теж позитивно відреагували на угоду, та зазначили, що фінансування має надходити не від чоловічої команди, а від Данської футбольної асоціації.

Збірна Данії з футболу: що відомо?

Чоловіча збірна Данії з першого місця групи відібралась на фінальну частину чемпіонату Європи-2024 – учасники групи C разом зі Словенією, Англією та Сербією.

Найвищим досягненням чоловічої збірної Данії є чемпіонство на Євро-1992. Також двічі команда здобувала "бронзу", вперше у 1984, а вдруге на останньому чемпіонаті Європи-2020.

За останні 14 років чоловіча команда тричі брала участь у Євро та тричі у чемпіонатах світу. Найкращим результатом збірної є третє місце Євро-2020.

Жіноча збірна Данії – учасниця ЧС-2023 та фіналістка Євро-2017 з футболу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати