Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде відвідав Одесу та Кишинів

17 квітня, 16:22
Фото twitter.com/EspenBarthEide

Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде відвідав Одесу та Кишинів, де оголосив про виділення додаткових 70 мільйонів норвезьких крон (6,4 млн доларів) на гуманітарну допомогу Молдові та українським біженцям. Про це йдеться у дописі глави МЗС Норвегії в соцмережі X та повідомленні норвезького уряду, передає Укрінформ.

“Губернатор Олег Кіпер показав мені житловий будинок в Одесі, повністю зруйнований безпілотником іранського виробництва Shaheed під час російської атаки, внаслідок чого загинули 12 людей, у тому числі немовля. Норвегія сприяє відбудові в Україні через Програму підтримки Нансена”, – зазначив Ейде.

Після Одеси міністр відвідав з візитом Кишинів, де наголосив на потребі підтримки близько 100 тисяч українських біженців, а також молдовських сімей, які їх приймають.

Згідно з повідомленням уряду, гуманітарна допомога Норвегії призначена як для надання допомоги в гострій фазі, так і для того, щоб допомогти українським біженцям і молдаванам, які постають перед економічнимии труднощами, процвітати в майбутньому. Цивільна підтримка Норвегії також буде використана для розбудови молдовської держави та розвитку ефективних, міцних соціальних інститутів у довгостроковій перспективі.

Як повідомляв Укрінформ, глава МЗС Норвегії Еспен Барт Ейде відвідував Київ 15 квітня. Разом із українським колегою Дмитром Кулебою вони обговорили допомогу Норвегії в отриманні систем ППО Patriot з інших країн та підтримку енергетичної системи.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати