Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

МОК оприлюднив перші результати перевірки "нейтральних атлетів", 17 із 42 не допущено до Олімпіади-2024

17 червня, 15:56

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) оприлюднив перші результати перевірки нейтральних атлетів, зокрема з паспортами рф і білорусі, 17 із 42 спортсменів, які отримали ліцензії, не допущені до участі в Олімпійських іграх, повідомляє НОК України та олімпійська команда.

Міжнародний олімпійський комітет опублікував перші результати перевірки «нейтральних атлетів»

У деяких видах спорту атлети з російськими та білоруськими паспортами кваліфікувалися на Олімпійські ігри-2024 і отримали змогу виступати у статусі «індивідуальних нейтральних атлетів (AIN)».

До цього у грудні 2023 року Виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету (МОК) оприлюднив низку критеріїв для отримання статусу AIN, а у березні 2024 року була створена Група з розгляду відповідності критеріям (AINERP) для оцінки придатності кожного спортсмена та допоміжного персоналу з російським або білоруським паспортом до участі в Олімпійських іграх у Парижі-2024.

Наразі AINERP опублікувала результати перевірки спортсменів в велоспорті (шосе), стрибках на батуті, важкій атлетиці, боротьбі і тхеквондо.

17 з 42 спортсменів, які отримали ліцензії, не пройшли перевірку

Згідно з рішеннями AINERP, МОК не допустив:

жодного спортсмена в тхеквондо (серед 5, які мали ліцензії)

двох спортсменів в важкій атлетиці (серед 4, які мали ліцензії)

десять спортсменів в боротьбі (серед 26, які мали ліцензії)

Натомість комісія допустила до участі у Парижі-2024 усіх чотирьох кваліфікованих спортсменів у шосейному велоспорті та трьох у стрибках на батуті.

Цей список буде оновлюватися згідно з наступними рішеннями AINERP.

Відзначимо, що НОК України разом з Міністерством молоді та спорту України, а також національними федераціями неодноразово направляли листи до МОК із доказами щодо порушень умов нейтральності спортсменами з Росії та Білорусі.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати