Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

В Україні створять портал "еТютюн": що відомо

19 червня, 15:03

На початку наступного року в Україні передбачається запуск спеціального порталу "еТютюн". Він забезпечить прозорість обігу тютюнових виробів та дасть змогу державі контролювати їхню якість.

Про це повідомили в Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, передає Рубрика.

"Держпродспоживслужба спільно з Мінцифри та МОЗ розпочали цифровізацію сфери виробництва та імпорту тютюну в Україну – відбулося перше засідання робочої групи щодо створення проєкту "еТютюн". Він передбачає запуск спеціального порталу, на якому виробники та імпортери подаватимуть інформацію про інгредієнти тютюнових виробів та викиди внаслідок їхнього вживання. А споживачі – матимуть змогу ознайомитися з важливою для них відкритою інформацією", – йдеться у повідомленні.

Крім того, портал "еТютюн":

  • забезпечить прозорість обігу тютюнових виробів,

  • дозволить державі контролювати їхню якість,

  • мати чіткий перелік виробників та імпортерів тютюнових виробів в Україні,

  • боротися з "чорним ринком".

Ініціатива "єТютюн" розробляється в межах проєкту "Підтримка цифрової трансформації" за підтримки USAID і UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.

"Ми маємо створити умови для збереження здоров'я наших громадян. Дані про інгредієнти тютюнових виробів, що не є конфіденційними, Держпродспоживслужбою будуть опубліковані на порталі. Це дозволить людям обирати, що саме споживати, і чи споживати взагалі", – заявив голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.

Фото: dpss.gov.ua

Соломія Старосольська, радник голови Держпродспоживслужби з питань стратегічного розвитку та цифровізації, представниця Фонду Східна Європа, пояснила, що впорядкування та трансформація тютюнової галузі в Україні – один із елементів європейської інтеграції. В майбутньому українська система буде синхронізована з європейською.

Портал "еТютюн" має запрацювати у лютому 2025 року, адже, згідно із законодавством, до 1 лютого виробники повинні внести дані до загальної бази. Водночас ведеться робота над доопрацюванням законодавства, зазначили у відомстві.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати