Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Уряд України пропонує ЄС та країнам-сусідам компроміс щодо української агропродукції, — Прем’єр-міністр

19 вересня, 15:28
Фото kmu.gov.ua

Україна буде позиватися у Світову організацію торгівлі проти Польщі, Словаччини та Угорщини, які вдалися до односторонньої блокади імпорту українського продовольства. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє Урядовий портал.

«Минулого тижня Єврокомісія скасувала обмеження на імпорт українського продовольства. На жаль, наші західні сусіди — Польща, Словаччина та Угорщина — вдалися до односторонньої блокади. Це удар по нашій економіці, по самих принципах роботи  Євросоюзу, по світовій продовольчій безпеці», — наголосив Прем’єр-міністр.

Одночасно Уряд України пропонує ЄС та країнам-сусідам компроміс. Україна впровадить ефективні заходи контролю та верифікації за експортом 4-х груп товарів.

«Ми будемо надавати ЄС та сусідам митні дані щодо експорту визначених товарів та будемо збирати дані про кінцевий пункт відправлень у системі електронної черги. Наша ключова пропозиція — це запровадження системи верифікації на експорт визначених агротоварів до 5 держав-членів ЄС. Ми обговорюємо цю пропозицію з Єврокомісією», — сказав Денис Шмигаль.

Україна також подала формальний запит до Польщі, Угорщини, Словаччини про порушення норм СОТ. Крім того, наша держава починає антидискримінаційне розслідування проти недружніх дій цих країн у торговельній сфері. 

«Якщо Польща, Угорщина, Словаччина не погодяться на узгоджені з Єврокомісією заходи, то Україна буде вводити дзеркальні або взаємні торгові обмеження. Найважливіше пам’ятати — ми всі на одному боці. На боці європейських цінностей і демократії. А по інший бік — російський тероризм, варварство і диктатура. У таких умовах мусимо бути єдиними, підсилювати одне одного та протидіяти ворогу разом», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати