Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Україна та Швеція обговорили можливість підготовки українських бойових пілотів та оборонну співпрацю

19 вересня, 17:46
Фото mil.gov.ua

Під час офіційного візиту делегації Міністерства оборони України до Швеції сторони обговорили поглиблення співпраці у сферах підготовки українських льотчиків, розробки нових оборонних політик, доктрин та впровадження інноваційних рішень, повідомляє Міністерство оборони України.

Про це йшлося на зустрічах заступника міністра оборони України з європейської інтеграції Олександра Балануци з представниками керівництва Міністерства оборони Швеції, а також дослідницьких і навчальних установ.

«Україна прагне не лише переймати досвід наших партнерів, а й ділитися власними передовими напрацюваннями. Війна трансформується щодня, і українські військові платять високу ціну за цей досвід. Ми хочемо, щоб наші знання допомогли союзникам сформувати уявлення про сучасні бойові дії», — зазначив Олександр Балануца під час візиту до Шведського науково-дослідного інституту оборони у Стокгольмі.

Заступник міністра оборони України та голова оборонної політики Міністерства оборони Швеції Вікторія Мальмер також обговорили співпрацю з українськими дослідницькими та інноваційними установами для спільної розробки нових оборонних політик і доктрин.

Важливою частиною візиту стала ознайомча зустріч з представниками Центру моделювання бойових дій Повітряних сил Швеції, де українська делегація детально ознайомилася з процесом підготовки шведських пілотів на авіаційних симуляторах.

Українська сторона висловила зацікавленість у підготовці своїх пілотів та інших фахівців Повітряних сил ЗСУ у Швеції.

Окрім цього, було обговорено стан передачі Україні літаків повітряної розвідки та контролю ACS 890, їх інтеграцію в українську систему ППО, а також питання взаємодії з наявною бойовою авіацією України.

«Співпраця між Україною та Швецією у навчанні та обміні досвідом є ключовим елементом у підготовці наших фахівців. Це не лише дозволить підвищити ефективність бойових операцій, а й допоможе забезпечити краще розуміння сучасної війни», – підсумував Олександр Балануца.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати