Єврокомісія запропонувала продовжити на рік скоординоване скорочення попиту на газ у ЄС
Європейська комісія (ЄК) висунула в понеділок пропозицію продовжити надзвичайне законодавство ЄС про скоординоване скорочення попиту на газ на один рік після закінчення терміну його дії 31 березня 2023 року, щоб гарантувати безпеку постачання і стабільність цін.
"Наші колективні зусилля зі скорочення попиту на газ були необхідні для того, щоб ми благополучно пережили цю зиму. Ми домоглися значних успіхів у диверсифікації постачань і зниженні нашої залежності від росії, але очікується, що найближчими місяцями світові газові ринки залишаться напруженими", - заявила член ЄК з енергетики Кадрі Сімсон, чиї слова наведено у комюніке Єврокомісії.
За її словами, подальше зниження попиту на газ забезпечить успішну підготовку до наступної зими і полегшить досягнення мети щодо запасів газу на рівні 90% ємності сховищ до 1 листопада.
"Я розраховую на підтримку держав-членів у продовженні цих спільних зусиль ЄС", - додала єврокомісарка.
У Брюсселі вважають, що в обстановці складного газового ринку важливо, щоб ЄС опікувався підготовкою до наступної зими вже зараз.
У документі ЄК зазначається, що продовження економії газу допоможе ЄС досягти своїх цілей щодо заповнення газосховищ і підтримувати стабільність постачання. Знижений і краще керований попит також може допомогти зменшити волатильність цін, вважають у Єврокомісії.
Добровільне скорочення попиту на газ було запроваджено торік у межах спеціального плану з економії газу з метою безпечного подолання зими як один із ключових заходів реакції ЄС на енергетичну кризу.
За даними ЄК, завдяки добровільній участі в цьому плані попит на газ у ЄС впав більше ніж на 19% у період із серпня до січня 2023 року, перевищивши цільовий показник у 15% і заощадивши Європі майже 42 млрд куб. м газу.
За оцінкою Єврокомісії, це значно сприяло ослабленню напруженості, пов'язаної зі скороченням постачань із росії.
Згідно з пропозицією про продовження, добровільний цільовий показник скорочення попиту на газ на 15%, який було узгоджено на період із 1 серпня 2022 року до 31 березня 2023 року, зберігатиметься до березня 2024 року.