Прем’єр-міністри України та Чехії провели двосторонні переговори в Ужгороді

Безпеку, економічну співпрацю, євроінтеграцію та відновлення нашої держави обговорили прем’єр-міністри України та Чеської Республіки Денис Шмигаль і Петр Фіала. Зустріч відбулася 20 травня в Ужгороді, повідомляє Урядовий портал.
«Налаштовані посилювати стратегічне партнерство між Україною та Чехією на користь обох наших держав та наших народів», — зазначив Глава українського Уряду за результатами двосторонніх переговорів.
Він підкреслив, що Чехія, яка продовжить відігравати важливу роль у міжнародних зусиллях задля досягнення справедливого миру та притягнення агресора до відповідальності, перебуває в авангарді санкційної політики проти агресора.
«Розраховуємо на подальше посилення санкцій, а також перекриття усіх обхідних шляхів уникнення санкційних обмежень. Вітаємо прийняття 17-го пакета санкцій у ЄС. Також наполягаємо на повній конфіскації знерухомлених на Заході російських активів», — наголосив Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністри також відзначили важливість подальшого збільшення військової, фінансової, економічної та гуманітарної допомоги Україні. За словами Дениса Шмигаля, країни зміцнюватимуть інтеграцію оборонних індустрій. Крім того, урядовці домовилися про співпрацю у сфері підготовки українських пілотів літаків F-16.
Глава Уряду наголосив на підтримці чеською стороною євроінтеграції України, зокрема через консультативну допомогу у передвступних переговорах. Він нагадав, що метою нашої держави є відкриття усіх шести переговорних кластерів у перемовинах з Євросоюзом.
Під час зустрічі сторони домовилися активізувати двосторонню торгівлю, співпрацю в енергетиці, аграрному секторі, в транспорті, медицині та відбудові.
«Відновлення України — це глобальний проект, наймасштабніший з часів завершення Другої світової війни. Він потребує єднання усієї Європи та провідних економік світу», — наголосив Денис Шмигаль.
Він подякував за чеський патронат над Дніпровщиною, в межах якого відновлюються лікарні, постачається енергетичне обладнання та системи очищення питної води.
«І окремо ми вдячні Уряду Чехії за модернізацію шести лікарень у Києві, Кривому Розі, Дніпрі, Львові, Луцьку та Рівному», — зазначив Денис Шмигаль.
Він також додав, що Україна цінує надану Чеською Республікою всебічну допомогу. Зокрема, 900 млн доларів військової допомоги з 2022 року, постачання близько 1,5 млн снарядів торік у межах чеської ініціативи та ще 400 тисяч, які надійдуть в цьому році, збільшення суми річної допомоги Україні до понад 43 млн доларів, а також 80 млн євро для енергосектору.