Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Створено безкоштовний англомовний онлайн-курс про минуле і сьогодення Криму

07 липня, 13:42

Український інститут разом зі студією онлайн-освіти EdEra запускають безкоштовний онлайн-курс «Crimea: History and People». У ньому минуле і сьогодення півострову Крим розкривається через призму корінного народу України — кримських татар.

Історія та культура Криму є невід'ємною частиною не лише історії України, але й глобальної, з огляду на проблеми корінних народів, політичні, військові та світоглядні виклики сьогодення.

Онлайн-курс розкриває складність владних відносин у Чорноморському регіоні та розповідає про стародавню історію Криму й Кримського ханату. Колоніальна політика Російської імперії щодо півострову та примусова депортація кримських татар у 1944 радянською владою теж не залишаться поза увагою.

Курс “Crimea: History and People” розповість про унікальну культуру кримських татар та їхню тривалу боротьбу за право повернутися на батьківщину. Автори пояснюють виклики з якими зіткнулася незалежна Україна через російську політику щодо півострову, а також обставини та руйнівні наслідки тимчасової окупації півострову Росією у 2014 році. Про ці та інші сюжети у 12 лекціях.

«Розуміти процеси, що відбувалися та відбуваються на Кримському півострові, критично важливо для іноземців в контексті сучасних подій. Ми нарешті пишемо самі власну історію. Тому нам важливо було створити перший у англомовному світі курс, який систематизований знанням про історію Криму та кримських татар, що був створений у кооперації українських та кримськотатарських дослідників», — пояснює Алім Алієв, заступник генерального директора Українського інституту.  

«Міжнародний фонд «Відродження» був радий підтримати створення цього онлайн-курсу, який дозволить міжнародній аудиторій більше дізнатися про історію Криму та корінного народу — кримських татар. Крим особливо важливо тримати в полі уваги зараз, у час нового загострення російської агресії», — говорить Станіслав Лячинський, директор програми «Соціальний капітал» Міжнародного фонду «Відродження».

Курс безкоштовний. Мова викладання — англійська. Для проходження необхідно лише зареєструватися на міжнародній освітній платформі Udemy.

Онлайн-курс «Crimea: History and People» розроблено Українським інститутом та студією онлайн освіти EdEra у співпраці з науковцями з України та Туреччини. Курс створено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Деталі: https://ui.org.ua/sectors/crimea-history-and-people/

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати