Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Україна спільно з Литвою реалізують проєкт будівництва сучасних, інклюзивних, стійких до викликів війни шкіл

24 січня, 20:54
Фото ОП

В Україні запускають проєкт «Школа майбутнього для України», який є  ініціативою Уряду Литви в партнерстві з Агентством Відновлення. В рамках цієї ініціативи розроблятиметься високоякісний адаптивний проєкт школи, за результатами міжнародного архітектурного конкурсу. Готовий технічний проєкт школи безкоштовно надаватимуть громадам України та зацікавленим у будівництві партнерам.

Про це, зокрема, йшлося під час обговорення ініціативи в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Як зазначив у ході обговорення керівник програм «Co-create Future of Ukraine» Артурас Жарновскіс, цей проєкт зможе стати підтримкою для громад, допоможе залучити донорів, зекономити час та кошти в ході відбудови шкіл.

«Цей проєкт «Школа майбутнього для України» буде розглядати середньострокову перспективу. Адже наша мета створити інструменти, проєкти, які можуть бути використані в різній місцевості і, можливо, будуть масштабуватися з метою відбудови, щоб використати саме адаптивний технологічний дизайн у різних місцях. Це слугуватиме справжньою підтримкою для муніципалітетів, для спільнот, для того, щоб вони забезпечили проєкти високої якості, аби залучити донорів, зекономити час та гроші, тому що ми розуміємо, який насправді масштаб завдання», – пояснив він.

Заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків додав, що  проєкт «Школа майбутнього для України» є надзвичайно актуальним зараз, позаяк надасть можливість отримати «той проєкт типового будівництва, який можна буде використовувати в будь-якому регіоні України для тих шкіл, які будуть відбудовуватися».

Як пояснив у ході обговорення голова Агентства Відновлення Мустафа Найєм, розроблена за результатом конкурсу проєктно-кошторисна документація буде у вільному доступі для усіх громад, і кожна з них зможе адаптувати проєкт для свого регіону.

«Вже потім кожна громада або місто зможе взяти цю проєктно-кошторисну документацію, адаптувати для свого регіону,  залежно від того, яка вона по масштабу, кількості людей, місцевості, зробити прив’язку і же почати будівництво. І ми будемо точно розуміти, що це високоефективний, енергоефективний, інклюзивний проєкт, і ще дуже важливо, що це будуть школи саме за новими стандартами», – зазначив Мустафа Найєм.

Співзасновниця благодійного фонду SavED Анна Новосад, додала, що цей проєкт, є важливим, зокрема для невеликих громад, які часто не можуть самотужки впоратися з відновленням зруйнованих ворогом закладів освіти.

«Якщо подивитися на вимоги, то там чітко зрозуміло, що ця школа фактично буде опорним закладом, який фактично слугує хабом для підвезення дітей з навколишніх територій, де є мала кількість дітей. Відповідно це саме той проєкт, який буде потрібен пріоритетно під час відбудови освітньої інфраструктури. Як на мене, потрібно пріоритезувати саме тих, хто менш спроможний допомогти собі сам, а це саме сільські території», – додала вона.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати