Рішення для перемоги: українські дрони матимуть ШІ. Камишін підписав меморандум з німецькою компанією
![](/sites/default/files/news/25022024/IMG_6574.jpeg)
У дронах українського виробництва буде використовуватись штучний інтелект. Сьогодні, 24 лютого, Україна підписала відповідний меморандум з німецькою компанією Helsing.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на заяву керівника Офісу президента Андрія Єрмака.
У чому проблема?
Безпілотники набувають все більшого значення в російсько-українській війні. До того ж триває глобальна гонка за розробку нових технологій, які можуть визначити майбутнє війни.
Єрмак наголосив, що цей меморандум має конкретну мету – підсилення українських оборонних технологій та впровадження ШІ у БПЛА українського виробництва.
"Ми повинні бути на крок попереду у технологічній війні. І розуміємо чітко задачі, які стоять перед нами. ШІ у сучасній війні – це необхідність", – додав керівник ОП.
Яке рішення?
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін та генеральний директор Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони, яким передбачене впровадження штучного інтелекту у безпілотники українського виробництва.
"Це ще один результат конференцій щодо спільного виробництва озброєнь, які відбувалися в Україні, а також у Вашингтоні минулого року. Зараз активно працюємо з європейськими країнами, шукаємо партнерів, розробляємо та озброюємось", – наголосив керівник ОП.
Як це працює?
Єрмак наголосив:
"Попереду ще низка конференцій такого масштабу, як у Вашингтоні, де були присутні спецпредставниця США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер, а також міністр оборони США Ллойд Остін, виробники та інші знакові люди. Ми готуємо багато сюрпризів. Я нагадаю, що про спільне виробництво озброєнь домовлялися Володимир Зеленський та Джо Байден".
Як зауважив керівник ОП, Helsing – це німецька компанія, що розробляє програмне забезпечення та інтегрує штучний інтелект в оборонні технології. Вона є партнером з Rheinmetall з 2022 року, а ще співпрацює з Федеральним міністерством оборони Німеччини. В Україні компанія працює з 2022 року.