Перейти до основного вмісту

З 2022 року Швеція передала Україні 246 вантажів із обладнанням для енергетиків

25 квітня, 11:48

Україна і Швеція поглиблюватимуть співпрацю у процесі відбудови критичної інфраструктури та відновлення українського енергосектору на принципах «зеленої» трансформації, повідомляє Міністерство енергетики України.

Про це йшлося під час зустрічі заступників міністра енергетики України Миколи Колісника і Олександра Павліченка з міністром міжнародного розвитку і зовнішньої торгівлі Швеції Бенджаміном Дузою та Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеція в Україні Мартіном Обергом.

«Створення стійкої енергосистеми, яка відповідатиме вимогам Європейського Союзу щодо “зеленої” трансформації, — одне з наших ключових завдань. Швеція, як лідер у сфері зеленої енергетики та інновацій, є для нас надзвичайно важливим партнером. Разом ми будуємо енергетичну систему майбутнього — чисту, стійку та конкурентоспроможну», - наголосив Микола Колісник.

Заступник міністра зазначив, що важливу роль в енергетичному міксі України відіграє чиста атомна енергетика. Україна і Швеція вже мають значні досягнення у співпраці у цій галузі, зокрема завдяки спільній розробці українських фахівців «Енергоатому» разом із спеціалістами компанії Westinghouse у Швеції та розвитку газогенерації за технологіями Siemens energy. 

Також українська сторона подякувала Швеції за допомогу, що надається українському енергосектору у вигляді обладнання для розбудови розподіленої генерації, зокрема газових установок.

Загалом з початку повномасштабного російського вторгнення Україна отримала зі Швеції 246 вантажів енергетичного обладнання загальною вагою понад 2 273 тонни. Крім того, Швеція є одним із найбільших донорів Фонду підтримки енергетики України, надавши до нього понад 139 мільйонів євро.

Микола Колісник і Олександр Павліченко разом з Бенджаміном Дузою також взяли участь у роботі бізнес-форуму «Україна-Швеція: стале партнерство для зеленого відновлення».

Під час заходу обговорювалися напрямки співпраці між приватними компаніями обох країн щодо реалізації проєктів із “зеленої” трансформації України, залучення інноваційного досвіду Швеції у сфері енергетичної стійкості та сталих технологій до процесу відбудови інфраструктури України з урахуванням кліматичних викликів та принципів ефективного використання ресурсів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати