Іран і Росія домовилися про постачання 55 мільярдів кубів газу і побудову АЕС

Москва та Тегеран уклали угоду про постачання 55 мільярдів кубометрів російського газу на рік, Росія також зобов'язалася фінансувати будівництво нової атомної електростанції в Ірані.
Про це повідомило Reuters, передає Укрінформ.
Міністр нафти Ірану Мохсен Пакнеджад, який цього тижня перебував з візитом у Москві, у п'ятницю провів зустріч із російським міністром енергетики Сергієм Цивільєвим. Іранське інформаційне агентство Shana, посилаючись на Пакнеджада, повідомило, що обидві країни погодили контракт на поставку 55 мільярдів кубометрів газу до Ірану, крім того, Москва надасть кредит на побудову нової АЕС в Ірані. Цивільєв, виступаючи разом з Пакнеджадом, заявив, що Росія може поставити 1,8 мільярда кубометрів природного газу до Ірану цього року за ціною, яка ще має бути узгоджена.
Незважаючи на те, що Іран володіє другими за величиною запасами газу у світі після Росії, він імпортує газ, в тому числі з Туркменистану, через значний дефіцит інвестицій у галузь, частково спричинений санкціями США.
Виступаючи на державному телебаченні у п'ятницю, Пакнеджад заявив, що Іран підпише з російськими компаніями угоду на суму $4 мільярди про розробку семи іранських нафтових родовищ. Він і російський міністр підписали остаточний документ двосторонніх угод після засідання російсько-іранської комісії з економічного співробітництва, але деталі не розголошуються.
Російський газовий гігант "Газпром" у червні минулого року підписав меморандум із Національною іранською газовою компанією про постачання російського трубопровідного газу до Ірану. Можливі маршрути газопроводу не розголошуються. Пакнеджад заявив, що Іран виконає домовленості із «Газпромом», у тому числі щодо регіонального хабу для розподілу газу. Дві країни вже давно обговорюють створення такого хабу в Ірані за можливої участі Катару і Туркменистану.