Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Генпрокуратура: російські командири ймовірно віддають прямі накази розстрілювати українських полонених

27 лютого, 15:45

Непоодинокі випадки вбивств українських беззбройних військових, що сталися останнім часом, вказують на те, що російські командири, ймовірно, віддають прямі накази про розстріли українських полонених.

Про це розповів керівник Департаменту Офісу генпрокурора з протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Юрій Бєлоусов, пише Радіо Свобода.

"З кінця листопада минулого року кількість таких випадків зростає. Це свідчить про те, що таке підтримується вищим керівництвом Збройних сил РФ. 

Якби це був поодинокий випадок, то це були б дії конкретного солдата. В цьому випадку, враховуючи географію і кількість (випадків, – ред.) за останній час, це однозначно підтримується вищим керівництвом", – зазначив правоохоронець.

За словами Бєлоусова, командири окупантів не лише не запобігають таким практикам, а, судячи з усього, максимально їх підтримують.

"І, скоріш за все, віддають прямі накази на здійснення таких дій", – додав прокурор.

Він також додав, що за фактом розстрілу українських військовополонених, відео якого оприлюднив портал DeepState 25 лютого 2024 року, стоїть конкретний підрозділ Збройних сил рф. Однак поки не сказав, про який саме підрозділ йде мова. 

Публікуючи в мережі відео з розстрілами українських полонених, російські військові намагаються деморалізувати українські Збройні сили, стверджує представник ОГП. 

Також Бєлоусов додав, що прокуратура встановила конкретних осіб по деяких із цих випадків, де розстріляли українських військовополонених.

"У нас є свідчення російських військових, які підтверджують це також. У нас вже є вироки по таких випадках, які були в Чернігові, – вже є вирок суду до довічного засудження майора російської армії, який стратив військовополоненого в березні 2022 року. У нас вже є справи в судах щодо цих випадків. 

У нас є підозри по Харкову, Харківській області. Ми зараз збираємо матеріали по кількох нещодавніх випадках. Я думаю, що будуть оголошені підозри найближчим часом. Ми ділимося інформацією з міжнародними партнерами, з Міжнародним кримінальним судом. Ми намагаємось залучити якомога більше ресурсів, держав, щоб показати що відбувається", – повідомив правоохоронець.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати