Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

В Україні стартував проєкт з підтримки української культури RES-POL

27 лютого, 22:58
Фото mediacenter.org.ua

В Україні стартувала ініціатива RES-POL (Швидка експертна підтримка політики у сфері культури та медіа в Україні). Проєкт реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу і триватиме протягом 15 місяців. У фокусі RES-POL 4 сектори: культурна спадщина, мистецтво і культура, креативні індустрії, медіа, для яких експерти розроблятимуть політики національного рівня.

Про це йшлося під час пресконференції в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Як зазначив у ході пресконференції т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, проєкт, зокрема, сприятиме виконанню вимог, які Євросоюз поставив перед Україною як кандидатом на вступ до організації.

Тому, наголосив він, сьогодні важливо, щоб ті законодавчі норми, які діють в сфері культури, були синхронізовані із законодавством ЄС, відповідали європейським цінностям, підходам, аби Україна логічно увійшла в європейське співтовариство за всіма напрямками, в тому числі і напрямком культури.

«За 15 місяців ми мусимо сьогодні разом, долучивши всі зацікавлені сторони, всіх стейкхолдерів, експертів, потужні наукові, дослідницькі організації і, найголовніше,  досвідчених практиків, досвід, зробити, напрацювати ті рішення, які дозволять нам вирішити низку сьогоднішніх проблем. Зокрема таких як відсутність синхронності між культурним законодавством України та Європейського Союзу, наявність нерозв’язаних проблем щодо діяльності найпотужніших інституцій в Україні. І, найголовніше, формування того наративу, за яким сьогодні мають працювати держава та культурне суспільство, тобто роль, місце держави, завдання держави і ті процедури і регламенти, по яких ми маємо діяти», – пояснив Ростислав Карандєєв.

Водночас він наголосив, що важливо, аби команда проєкту працювала не лише з точки зору забезпечення сталого культурного розвитку на багато років наперед, але й  важливо, аби вона віднайшла та рекомендувала інструменти оперативного реагування на ті виклики, які є зараз. Зокрема ті, які пов’язані зі збереженням культурного потенціалу, забезпеченням долученості до культурних процесів громадян України як в країні, так і за кордоном.

Керівник групи експертів проєкту RES-POL Володимир Воробей наголосив, що в результаті цього проєкту, зокрема, має стати сильніша інституційна спроможність.

«Впливом цього проєкту, ми очікуємо, стане сильніша інституційна спроможність і Міністерства, і чотирьох агенцій, органів підпорядкування, тобто Український культурний фонд, Український інститут книги, Український інститут національної пам’яті і Держмистецтв, в розробці і впровадженні політик. Ми будемо активно залучати відповідних представників міністерств і цих організацій установ до наших робочих груп, до спільного проговорення. Ми хочемо призвичаїти, ввести практику обговорення секторами, дебатування, визначення рішення, яке узгоджено з секторами. Тобто не прийнято в кабінетах влади і доведено до відома, а спільно профасилітовано кабінетами влади з людьми з усього світу», – пояснив він.

За словами керівника групи експертів проєкту RES-POL, наразі в команді вже є низка ключових секторальних експертів. Однак для кожного з цих секторів потрібні будуть підсекторальні експерти, учасники команд. Тому закликають долучатися до проєкту, заповнюючи відповідні форми на сайті та офіційній сторінці проєкту у соцмережах.

Загалом же очікується залучення 500 зацікавлених сторін та 100 експертів безпосередньо в проєкт, які будуть в той чи інший спосіб задіяні на різних етапах протягом 15 місяців.

Своєю чергою секторна менеджерка з питань культури, прав людини, гендерної рівності та національних меншин при Делегації Європейського Союзу в Україні Тетяна Шульга висловила впевненість в експертній спроможності України, яка дозволить напрацювати необхідні стратегії розвитку.

«Я абсолютно впевнена в експертній спроможності України і в тому, що до проєкту долучаться фахівці, які здатні перетворити свій практичний досвід на політики, на стратегію розвитку, і перетворити культуру і креативність на переваги України в процесі відновлення, і те, що справді максимально швидко дозволить країні відновитися, із, що дуже важливо, інклюзивним підходом, залученням всіх верств населення, незалежно від віку, статі, особливостей», – підкреслила Тетяна Шульга.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати