В Україні понад 200 компаній працюють над випуском наземних роботизованих комплексів

В Україні понад 200 компаній працюють над випуском наземних роботизованих комплексів (НРК) різного призначення, повідомляє ГО «Український мілітарний центр» із посиланням на віце-прем’єра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.
Міністр зазначив, що роботизовані комплекси стали одним із геймченджерів сучасної технологічної війни.
«Зараз понад 200 компаній працюють над виробництвом роботів, а більш як 40 розробок кодифіковані за стандартами НАТО», – розповів урядовець.
Щоб запрацював відкритий ринок НРК в Україні, уряд активно працював над створенням відповідних процедур, спрощенням нормативної бази та підтримкою розробників і виробників.
Федоров нагадав, що уже була проведена перша успішна роботизована місія. Цю спецоперацію провела бригада «Хартія» на харківському напрямку на початку грудня.
«Це ще раз доводить, що воювати мають роботи, а не люди. І це цілком реальна мета», – додав міністр.
Урядовець наголосив, що наступна ціль — 100% логістичних задач на фронті мають виконувати роботи. Він впевнений, що для цього держава повинна закуповувати більше розробок і доставляти їх на фронт, а також забезпечити 100% потреби армії в НРК, повністю прибрати людину з логістичних та інженерних місій завдяки використанню роботизованих систем.
«Мілітарний» нещодавно поспілкувався з одним із підрозділів бригади НГУ «Хартія», який вже застосовує наземні дрони, щоб дізнатися про особливості їх використання в бойових умовах.
Німецька компанія ARX Robotics інтегрує турелі українського виробництва на свої наземні роботизовані комплекси. Зараз компанії вже постачає Силам оборони України свої НРК за фінансування уряду Німеччини.
Інженери 3-ї окремої штурмової бригади розробили дрон-камікадзе, в якому замість коліс використовуються протитанкові міни ТМ-62.
Міністерство оборони України нещодавно кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони логістичний наземний роботизований комплекс «Тесля».