Перейти до основного вмісту

Україна у липні синхронізує напругу в електромережі з європейськими стандартами

27 квітня, 22:58

 

Із 1 липня 2025 року в Україні почнуть діяти стандарти якості електроживлення, гармонізовані із європейськими вимогами – зокрема  за оновленим кодексом систем розподілу електроенергії. Стандарт напруги у електричній мережі більше не становитиме 220 вольтів, а відбудеться перехід на номінальну напругу 230/400 В.

Про це йдеться у постанові Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, передає Рубрика.

Зазначається, що у березні 2024 року втратив чинність стандарт ДСТУ EN 50160:2014, який визначав характеристики напруги електропостачання в електричних мережах.

Натомість у травні того ж року був затверджений стандарт, гармонізований з європейським EN 50160 методом перекладу з урахуванням року його первинного прийняття як національного підтвердження.

Останній набрав чинності 1 березня 2025 року.

Своєю чергою, НКРЕКП на засіданні 15 квітня затвердив зміни до Кодексу системи розподілу з метою його удосконалення та адаптації до нових технічних норм і графіків споживання.

"Таким чином, з 01.07.2025 в Україні почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема — перехід на номінальну напругу 230/400 В. 

Одне з ключових нововведень — встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги: від 207 до 253 В (±10% від номінального значення 230 В)", – повідомляє НКРЕКП.

Енергетичний регулятор очікує, що зміни позитивно вплинуть на якість електропостачання. Так:

  • стабільна напруга зменшить ризики пошкодження побутової техніки, чутливої до коливань,
  • а також знизить потребу в додаткових засобах захисту, таких як стабілізатори.

Крім того, це сприятиме підвищенню енергоефективності — електроприлади зможуть працювати в оптимальному режимі, без перевантажень і втрат потужності.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати