Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

100 днів голодування Сенцова: Чеські кінематографісти на підтримку політв'язня оголосили "ланцюгове" голодування

21 серпня, 10:04
Фото Getty Images

Чеські кінематографісти оголосили про те, що з 21 серпня почнуть "ланцюгове" голодування на підтримку українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова, який голодує вже 100-й день. Про це повідомляє "Радіо Прага".

Одним з ініціаторів акції став документаліст Віт Янечек з Асоціації режисерів, сценаристів та драматургів (ARAS).

Раніше кінематографісти країни зверталися до депутатів Нижньої палати чеського парламенту та сенаторів із закликом виступити на підтримку Сенцова й направити відповідний протест до Кремля.

Зауважимо, що сьогодні - 21 серпня - виповнюється 100 днів з початку безстрокового голодування українського політв'язня, режисера Олега Сенцова, оголошеного 14 травня з вимогою звільнити всіх громадян України, засуджених у РФ до тюремних термінів за сфабрикованими справами. За минулі сто днів 42-річний Сенцов втратив у вазі близько 30 кілограмів. На тлі голодування у нього загострилося хронічне захворювання серця і з'явилися проблеми з печінкою, нирками, почалася анемія, оніміння кінцівок, пульс знизився до 40 ударів на хвилину.

Читайте також - Сенцов вимотаний, але бореться та продовжує голодування, - сестра політв'язня

8 серпня його сестра Наталя Каплан повідомила, що стан здоров'я Сенцова катастрофічний. 14 серпня Олег Сенцов розповів російської правозахисниці Зої Свєтовій, що його стан "передкритичний".

Як повідомлялося, у Європейській кіноакадемії закликали оголосити 14 серпня Днем українського режисера Олега Сенцова.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати