Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

48% українців - за вступ до НАТО

13 січня, 18:51
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

Найважливішою проблемою для України громадяни вважають військові дії на Донбасі. До таких результатів пришла соціологічна служба «Рейтинг», яка вчора оприлюднила результати соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту за фінансування Уряду Канади. Так, 60% жителів всієї України та 50% населення вільної частини Донбасу назвали цю проблему головною. Далі у рейтингу - корупція в державних органах (40% і 47%) і безробіття (34% і 27%). Згідно з опитуванням, 86% громадян всієї України та 75% жителів Донбасу підтримують державну єдність.

Цікаво ця проблема корелюється і з питанням вступу України до міжнародних безпекових структур. Так, за регіональним розподілом, на заході за вступ до НАТО виступають 78% громадян, проти - 9%, у центрі - 55% за і 17%, на півдні 37% - за, 11% - проти, на сході 15% - за і 15% - проти. Загалом по Україні 48% за вступ до НАТО, 30% - проти, 13% не визначились. Слід додати, що рік тому підтримка вступу до Альянсу складала 43%, тож позитивна динаміка очевидна. Та про що вона свідчить?

Чому переконатись у потребі інтеграції України до західних безпекових структур громадян змусила лише війна?

«Ми на своїй шкурі відчули, що нам потрібні міжнародні гарантії безпеки, - коментує «Дню» директор військових програм Центру Разумкова Микола СУНГУРОВСЬКИЙ. - Не такі, які були закладені у Будапештському меморандумі, а юридичні. Наприклад, 5-й пункт договору НАТО. В цьому плані наш євроатлантичний курс повністю виправданий. Те, що підвищився ступінь довіри до Альянсу серед населення, означає, що люди перестають мислити стереотипами, створеними радянською пропагандою про «звірячий оскал НАТО». Всі побачили, хто насправді може захистити Україну».

Висловився Сунгуровський і про референдум про вступ до Північноатлантичного альянсу.  «Я виступаю за референдум про вступ до НАТО, але не стільки як за спосіб вираження готовності України вступити до Альянсу та запит до нього, а як за запит до нашої влади про незмінність цього курсу та включення у порядок денний державної підготовки до вступу, - говорить військовий експерт. – Ця підготовка викладена у Річній програмі партнерства Україна – НАТО, але рівень її виконання не надто високий. Окрім того, багато питань там прописані не дуже чітко. Ми пропонували зробити її формат таким, що точно відповідає Плану дій щодо членства у НАТО. Там описані всі задачі України, які потрібно виконати, щоб вийти на стандарти Євроатлантичного альянсу - не лише військові, а в усіх інших сферах, включно із економікою, демократією, правоохоронною системою, системою юстицією. Якщо це виконуватиметься, то у населення ще більше підвищиться довіра до НАТО. Але все це не виключає потреби постійної інформаційної роботи із населенням. На жаль, часто вона зводиться до круглих столів, які об’єднують однодумців у питанні вступу України до Альянсу. Не потрібно вмовляти самих себе - необхідно, щоб ця інформаційна хвиля розходилася і охоплювала все населення, в тому числі на Донбасі».

Дмитро КРИВЦУН, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати