Біосупутник із тваринами успішно повернувся на Землю
Капсула біосупутника "Біон-1М" з монгольськими мишами-піщанками, геконами, рибками-цихлідами, мікроорганізмами, рослинами і штучними метеоритами, що перебували на орбіті з 19 квітня, приземлилася в Оренбурзькій області Росії.
Про це повідомив РІА «Новости» представник Центру управління польотами (ЦУП).
"Апарат, що спускається, відокремився від приладово-агрегатного відсіку космічного апарату "Біон-М" о 6.32 мск. Успішно пройшовши щільні шари атмосфери Землі, капсула о 7.12 мск виконала посадку в розрахунковому районі - приблизно в 100 кілометрах на північний схід від Оренбурга", - сказав співрозмовник агентства.
Фахівці ЦСКБ "Прогрес" і Інституту медико-біологічних проблем РАН дісталися місця посадки апарату і почали відкривати люки, щоб витягнути тварин, які провели 30 діб у космосі.
До сьогоднішнього вечора прилади, тварини, рослини і мікроорганізми на літаку будуть доставлені в Москву. Повноцінна обробка і аналіз усіх даних може зайняти місяці.
Нагадаємо, супутник "Біон-М" з 45 мишами, 15 ящірками-геконами, 8 монгольськими піщанками, 20 равликами, колоніями різних мікроорганізмів, насінням рослин і самими рослинами відправився в космос 19 квітня. У ході цього експерименту фахівці повинні зрозуміти, як діє невагомість на живі організми і що потрібно, щоб організм виживав при тривалих польотах.