Перейти до основного вмісту

До Вінниці привезли фестиваль, присвячений князям Острозьким

28 квітня, 21:11
Фото автора

Вінницький обласний художній музей спільно з Національним університетом «Острозька академія» у рамках культурологічного проекту «Мистецькі експедиції» подарували вінничанам непересічну подію – фестиваль «Острог-Ренесанс. Родина». У рамках його проведення студенти та викладача академії розповіли історію про відродження університету, представили виставку «Острог-Ренесанс» та презентували музично-театральне дійство «Свої вогні запалює Острог» з автентичними текстами Острозької Біблії та хоровими розспівами ХVІ сторіччя.

«Ми привезли до Вінниці картини сучасних українських художників, які об’єднує одна тема – місто Острог. Саме воно у ХІV-ХVІІ сторіччі було столицею князівства Острозького і одним з найбільш міст на європейських теренах, – розповідає директор музею Національного університету «Острозька академія» Анастасія Хеленюк. – Щоб вінничани поринули в епоху Ренесансу, ми привезли до Вінниці виставу, яка присвячена життєвій історії надзвичайно сильної та прекрасної жінки Гальшки Острозької. Вона вважається фундаторкою нашої академії. Унікальність постановки в тому, що в ній використані автентичні тексти з Острозької Біблії: звернення Князя Острозького, Герасима Смотрицького та Івана Федоровича. Актор в образі Дем’яна Наливайка прочитає власну поезію про княжну, постать якої бентежить поетів і дослідників упродовж 400 років».

Керівник культурологічного проекту «Мистецькі експедиції» Людмила Гарарук каже, що фестиваль покликаний нагадати вінничанам про людей із найвідомішого в українській історії аристократичного роду Острозьких.

«Засновника академії князя Василя-Костянтина Острозького називали «некоронованим королем України-Русі», його батько Костянтин Острозький, завдяки здобутим перемогам у битвах проти татар і Москви, здобув звання «руського Сципіона». До речі, у різні часи він був старостою Брацлавським та Вінницьким, – розповідає Людмила. – Фестиваль, по суті, дає старт розмові про українську аристократію, окреслює шляхетні цінності українського суспільства, які були і про які треба нагадувати. Тому запрошуйте на виставку друзів, бо на ній представлені не лише живописні види Острога, але й історична інформація про яку не розкаже вчитель історії. У нашої країни є шляхетне минуле, у ній жили видатні князі. І ми повинні про це пам’ятати, пишатися такими фактами і популяризувати їх».

Фестивальні події, які розпочалися у Вінниці, будуть продовжені у Києві та Острозі.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати