Перейти до основного вмісту

Експозицію Музею Ханенків доповнили копії експонатів, яких можна торкатися

06 листопада, 16:34
Логотип музею

Проєкт "Тактильні копії шедеврів світового мистецтва та інші засоби доступності для Музею Ханенків" зробить експозицію музею доступнішою для незрячих та слабозорих людей.

У рамках проєкту виготовили:

  • тактильні копії шедеврів азійського мистецтва

  • супровідні інформаційні таблички для тактильних копій

  • переносні тактильні копії експонатів для освітніх заходів для незрячих та слабозорих людей

  • мнемосхеми приміщень музею

  • підставки для розміщення стаціонарних тактильних копій та мнемосхем

В азійській експозиції Музею Ханенків з'явилися: таїландська скульптура «Голова Будди» 12 століття у залі буддійського мистецтва та іранський фразовий кахель 14 століття – у залі ісламського мистецтва.

Саме ці експонати обрали через їх важливість та багатогранність для розкриття різноманітних культурних та мистецьких контекстів  буддизму та ісламу. Їх можна обговорювати у численних тематичних екскурсіях, досліджуючи все нові й нові смисли. Тактильні копії виготовлені з глини, щоб передати фактуру оригінальних творів.

Виготовленням займалася гончарна майстерня Sakhno Art, що вже створювали першу тактильну копію рельєфного жіночого портрету італійського майстра 15 століття з європейської експозиції Музею Ханенків.

Для екскурсій для слабозорих та незрячих відвідувачів та відвідувачок виготовили 7 альбомів із пластковими тактильними копіями.

У кожному альбомі – по 17 тактильних копій предметів з колекції Музею Ханенків та рельєфні портрети засновників музею – Богдана та Варвари Ханенків. Експонати підібрані так, щоб максимально представити ріноманітність колекції. Виробництвом тактильних копій з альбомів займався «Ресурсний центр «Безбар’єрна Україна» – єдина в Україні організація, що розробляє такі матеріали.

Важливим етапом стала розробка інклюзивних музейних підставок. Вони мали бути зручними в користуванні для усіх відвідувачів та відвідувачок музею, незалежно від їхніх фізіологічних особливостей.

Ще одним аспектом проєкту стало виготовлення двох відео-роликів, що розкажуть про специфіку розробки, адаптації та виготовлення продуктів для незрячих та слабозорих людей. Вони будуть доступні на YouTube-каналі Музею Ханенків у середині листопада.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати