Філатов закликав інтелігенцію активніше підключатися до управління Дніпропетровськом
«Я не збираюся монополізувати владу в міськраді», - заявив на Форумі дніпропетровської інтелігенції кандидат на посаду міського голови Борис Філатов.
Він закликав інтелектуальні сили Дніпропетровська активніше підключатися до управління містом і брати участь у суспільному житті. Зустріч з Філатовим, що була організована його прихильниками з соціальної мережі «Facebook», проходила в Будинку вчених, який традиційно був центром спілкування дніпропетровської інтелігенції.
Сьогодні комунальна будівля, що побувала в руках «прихватизаторів», абсолютно не опалюється і життя в ній практично завмерла. Виступаючи перед присутніми, Філатов пообіцяв, що у разі його обрання на посаду міського голови в першу чергу проведе в Дніпропетровській міськраді повний аудит фінансів та комунального майна, оскільки колишнє керівництво спробувало «відвести» 96 об'єктів комунальної нерухомості, три десятка з яких так і не вдалося повернути.
Патріотична громадськість скаржилася на те, що в Дніпропетровську досі немає Українського Дому, а в центрі міста – храмів УПЦ Київського патріархату.
«Давайте робити це разом!» - Закликав Філатов і привів у приклад єврейську громаду, яка не тільки відновила хоральну синагогу, але і звела величезний центр «Менора».
Відповідаючи на запитання про декомунізацію, Філатов заявив, що він виступає за збереження назви міста «Дніпропетровськ», бо з цим ім'ям, особливо за останні півтора року занадто багато пов'язано. Він зазначив, що 80 відсотків городян, хоча і виступають за збереження назви, але ніяк не пов'язують з ім'ям «всеукраїнського старости» Григорія Петровського. Що стосується назв вулиць, то їх потрібно перейменовувати, оскільки багато хто дотепер носять імена «справжніх людожерів».
У разі обрання міським головою, Філатов пообіцяв присутнім налагодити прямий зв'язок з виборцями через колл-центр і оптимізувати систему управління в мерії, де значиться безліч чиновників та їхніх родичів з непомірно високою зарплатою. Як приклад він привів ефективний, відкритий і демократичний стиль роботи Дніпропетровської облдержадміністрації періоду губернаторства Ігоря Коломойського.
Філатов зазначив, що партія «УКРОП» на місцевих виборах зуміла показати значний результат, створивши свої фракції і групи в 18 обласних, 150 міських і в більш 200 районних радах. Він повідомив, що в ході виборчої кампанії з виборів міського голови Дніпропетровська тільки в першому турі безпосередньо зустрівся з 38 тисячами городян, вислухав їхні побажання і розповів про свої плани на посаді мера. За його словами, він не вірить у так званих «міцних господарників», які правлять українськими містами чверть століття, хоча особливої користі від цього немає. Філатов вважає, що досі в Україні було мало прикладів успішного управління великим містом, за винятком Львова та Вінниці.
«Я хочу показати конкретний результат!» - Підкреслив він.
Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ