Фотопроєкт "Історія боротьби за Незалежність" презентують на Тернопільщині
До 30-річчя Незалежності України в Тернопільському професійному коледжі з посиленою військовою та фізичною підготовкою зорганізували фотопроєкт «Історія боротьби за незалежність». 23-24-го серпня його презентують у Збаражі, а згодом планують показати в Тернополі і в усіх районах області.
Як розповів «Дню» начальник навчального державного закладу «Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою», полковник Вадим Ластовицький, мета проєкту нагадати, що за незалежність нашої держави боролися герої різних часів впродовж століть.
«Презентація світлин відбудеться на майдані Франка в День Державного прапора України. Їх можна буде там побачити і 24-го серпня безпосередньо в День Незалежності. Також презентуємо в музеї, в навчальних закладах, у Збаразькому замку. Ми намагалися відтворити не лише образи, а й дух героїв тих часів, які боролися за незалежність нашої держави. Йдеться про дружини Київської Русі, запорізьких козаків, січових стрільців, вояків УГА і УПА, героїв Крут армії УНР, «чорних запорожців» армії УНР, є українська медсестра Другої світової війни, бійці добровольчих батальйонів і військовослужбовці Збройних сил України», — зазначив полковник Вадим Ластовицький.
За його словами, для молодого покоління такий проєкт є дуже важливим тому, що дає розуміння того, що незалежність нашої держави не далася легко: «За неї століттями українці проливали кров, сотні років ми воювали і відстоювали те, щоби сьогодні ми мали таку державу, як Україна. Наших курсантів у коледжі виховують в дусі патріотизму, вони вивчають історію і в майбутньому готові стати на захист нашої держави».
«З костюмами допомогли в молодіжно-патріотичному клубі «Патріот», — розповідає учасник проєкту «Історія боротьби за незалежність», фотохудожник, позаштатний фотокор «Дня» Михайло Урбанський. — Дуже багато чого не вистачає. Форма, звичайно, не є автентичною, але максимально все підібрали. Окрім одягу була відповідна зброя. Я особисто приніс своїх два таких рюкзаки, що нагадують військове спорядження. Після фотосесії світлини охудожнював, додаючи необхідні артефакти. Я дуже люблю історію. А фотографія загалом це вже є історія. Творити ж історію в історії, на мою думку, дуже поважна, почесна справа».
Лариса МИРГОРОДСЬКА, Тернопіль
Фото Михайла УРБАНСЬКОГО