Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Кронос Квартет: Історія наших інструментів і музики пов'язана з українцями

03 липня, 16:28

Керівник «Кронос Квартет» Девід Гаррінґтон розповів про майбутній перший український концерт всесвітньо відомого камерного колективу, який виконує сучасну класичну музику.

«Кожен з нас в «Кронос Квартет» щасливий нашому київському дебюту. Київ - місто з багатою музичною культурою, всім відомо, що історія наших інструментів і нашої музики пов'язана з людьми українського походження», - цитує музиканта концертна агенція «Ухо».

Пан Гаррінґтон акцентував, що для всього колективу буде великою радістю працювати з музикою українських композиторів - Валентина Сильвестрова та Мар'яни Садовської. Адже «Струнний Квартет №3» Сильвестрова дав нову палітру звуку і їх колективу, а сам композитор, на думку музиканта, є рідкісним поетом, чий внутрішній голос і муза нерозривно пов'язані з глибинами європейської музики та історії.

Щодо музики Мар'яни Садовської, то керівник «Кроноса» зазначив, що її твір «Чорнобиль. Жнива», який колектив виконає в Києві, передає людську катострофу у музичній формі. «Музика Мар'яни, її дивовижний голос, її етномузикознавські пізнання для нас - можливість прямого контакту з українською культурою. Новітньою та архаїчною. Я сподіваюся, що це лише початок нашої спільної роботи», - зазначає Девід Гаррінґтон.

Kronos Quartet - один із провідних камерних колективів світу, ключові та найвідоміші виконавці сучасної класичної музики. Володарі всіх престижних музичних премій (включаючи Grammy, Polar Musicprize, Avery Fisherprize, Edison Awards, ASCAP), перші виконавці понад 800 творів сучасних композиторів, серед них - творів Джона Адамса, Арво Пярта, Джорджа Крама, Генріка Гурецкого, Стіва Райха, Террі Райлі тощо. За 40 років існування квартету провели понад 3500 концертів, у тому числі в Карнегі-холі, Ла Скалі, Альберт-холі, Сіднейській опері. Репертуарний діапазон - від академічного авангарду до співпраці з Томом Вейтсом і SigurRos.

Перший український виступ колективу відбудеться 5 липня в Національному театрі ім. Франка.

Олександра Чернова, Літня школа журналістики "Дня"

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати