Mastercard випустила картку із можливістю зчитування відбитка пальця

При здійсненні покупки чи проведенні інших фінансових операцій, власник картки повинен прикласти палець до зчитувального датчика. Принцип дії такого датчика схожий на відповідний зчитувальний сенсор мобільних телефонів. Не зважаючи на зручність у сенсі пришвидшення вводу даних, експерти з безпеки все ж радять ставитися з обережністю до нововведення, вважаючи його недостатньо надійним.
Зі свого боку, директор з питань охорони і безпеки Mastercard Аджей Бхалла запевнив, що ця технологія зробить карти зручнішими і безпечнішими. Таку карту вже випробовували у Південній Африці, передає BBC-Україна.
Тим не менш, сканери для відбитків пальців критикують. Карстен Нохл, керівник науковців у берлінській Security Research Labs розповів журналістам: "Усе, що мені потрібно, це скло чи щось, до чого ви торкалися".
Але пан Нохл залишається оптимістом щодо цієї технології, заявляючи, що це краще з того, що ми маємо зараз.
"У комбінації з пінкодом і чіпом - пінкод є слабшим елементом. За допомогою відбитків, ми позбавляємось цього. Відбиток дозволяє уникнути використання жахливих паролів. І навіть найбільш довірлива людина не відріже палець, якщо [злочинець] мило про це попросить", - зазначив експерт.
Як вважається, ці карти є першими, які включають, як цифровий шаблон відбитка користувача так і датчик, необхідний для зчитування відбитків на місці продажу.
Попередні біометричні платіжні карти працювали тільки при використанні у поєднанні з окремим сканером для відбитків пальців.
Такі карти можна було використовувати тільки у магазинах з певним обладнанням.
Біометричну верифікацію використають тільки для покупок в магазині: онлайн покупки і інші транзакції потребуватимуть додаткових заходів безпеки.
Нагадаємо, нещодавно ми повідомляли, що в Україні біометричні документи отримали більше 3 млн людей.