На Львівщині перепоховали останки воїнів УПА
Перепоховання відбулося сьогодні, 15 жовтня у селі Соколівка, що у Золочівському районі.
Згідно з повідомленням пресслужби Львівської облради, братську могилу воїнів Української повстанської армії виявили фахівці комунального підприємства ЛОР «Меморіально-пошуковий центр «Доля». Ексгумовано рештки 16 тіл (15 чоловіків і жінки, усі – молодого віку). Фахівці припускають, що тіла загиблих забрали з поля бою і скинули до ями. Причина смерті – вогнепальні поранення і травми від ударів.
«За результатами антропологічних досліджень можна зробити висновок, що удари завдавали у голову й обличчя тупим предметом або прикладом гвинтівки, – говорить керівник меморіально-пошукового центру «Доля», депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета. – Як правило, таким чином поводилися загони НКВС із затриманими або пораненими воїнами».
Чин прощання відбувся у храмі Соколівки. Селяни, священики, представники місцевої, районної та обласної гілок влади молитвою вшанували пам’ять загиблих та пройшли до кладовища.
Голова Львівської облради Ірина Гримак зазначила, що перепоховання і вшанування пам’яті борців за волю України символічно відбувається саме у дні відзначення 79-ої річниці створення Української повстанської армії: «Сьогодні за велінням совісті та громадським обов’язком ми зібралися тут, у селі Соколівка, щоб відновити справедливість і через кілька десятиліть схилити-таки голови, віддати належну шану та за християнською традицією поховати борців за волю України. Адже через УПА пройшло понад сто тисяч осіб, а за підтримку повстанців каральними органами радянського союзу було репресовано понад півмільйона людей. Земля України встелена тілами героїв, які у здавалося б безнадійній ситуації до останнього подиху боролися за майбутню незалежність України».
Також голова Львівської обласної ради подякувала пошуковцям центру «Доля» – за небайдужість та відновлення історичної справедливості, а місцевій громаді – за розуміння і ті почесті, з якими вшанували українських повстанців: «Маємо зробити усе можливе, щоб жодному наступному поколінню українців більше не доводилося зі зброєю у руках боронити свою землю. Щоб вони вільно жили на своїй землі. Про це мріяли і за це боролися не одне покоління українців».
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів, "День"