На Львівщині впроваджують проєкт з аеромедичної евакуації
Міністерство охорони здоров’я втілює проєкт щодо створення єдиного аеромедичного простору, який передбачає цивільну медичну евакуацію тяжкохворих. Про це повідомляє пресова служба Львівської облдержадміністрації з посиланням на обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Варто зазначити, що МОЗ опрацьовує два такі пілотні проєкти – у Львові та Києві. Щодо Львівського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, то його працівники співпрацюють з міністерством в цьому напрямі вже майже 4 місяці.
«Наша зона відповідальності – весь Карпатський регіон та окремі області західної частини України, – говорить керівник Центру Андрій Васько. – Розпочинаємо підготовку наших команд медиків, які забезпечуватимуть медичну допомогу на відповідних повітряних суднах екстрених служб реагування». Андрій Васько додає, що команда Центру активно долучилася до формування державної політики в цьому напрямі, обговорення нормативно-правових документів та підготовки обґрунтування доцільності такого виду медичної допомоги.
В обраних для пілотного проєкту регіонах чергуватимуть 24/7 екіпажі та медичні бригади, які вилітатимуть на вертольотах Eurocopter EC 145 для надання невідкладної допомоги пацієнтам. Перш за все, ідеться про хворих із гострою затримкою кровообігу, гострими розладами серцево-судинної системи (у тому числі – гострим коронарним синдромом, аритміями, гіпертонічними кризами тощо), гострими порушеннями мозкового кровообігу, опіками ІІ-ІІІ ступенів або опіками електричним струмом чи верхніх дихальних шляхів, травмами хребта, проникаючими пораненнями шиї, грудної клітки, черевної порожнини, ампутаціями кінцівок, ушкодження кісток тазу, полі- та черепно-мозковими травмами та загальною гіпотермією (переохолодженням).
Також аеромедичну евакуацію в перспективі зможуть здійснювати у випадках масових уражень, стихійних лих та якщо пацієнти отримали травму внаслідок утоплення, падіння з висоти, ДТП, сходження снігової лавини чи зсуву ґрунту.
Мета проєктів – надати жителям пілотних регіонів можливість отримати своєчасну невідкладну, вторинну та третинну медичну допомогу, а медпрацівникам – швидше допомагати пацієнтам з меншими ризиками транспортування.
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів