Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На Вінниччині назвали лауреатів премії імені Михайла Стельмаха

11 червня, 11:57

Четверо письменників стали переможцями літературної премії імені Михайла Стельмаха, яку традиційно присвоюють на Вінниччині. Цього року її отримають письменниця Руслана Мельничук, яка вже має у здобутку такі літературні премії, як «Подільська пектораль», «Малахітовий носоріг», «Підкова Пегаса» та імені Володимира Сосюри. Здобула винагороду і фольклористка, лауреатка літературних премій ім. Мирона Утриска і Михайла Коцюбинського Оксана Шалак. Третє місце розділили між собою народний цілитель, письменник Василь Шевчук та краєзнавець Петро Войт. 

У попередні роки нагородження лауреатів відбувалося у переддень народження Михайла Стельмаха на малій батьківщині письменника – в його музеї у селі Дяківці Літинського району під час Днів Михайла Стельмаха. Цього року, як повідомила заступниця головного редактора журналу «Вінницький край», письменниця Валентина Сторожук, через карантин нагородження переможців перенесли, найімовірніше його проведуть восени.

«В останні роки премія вручалася у музеї-бібліотеці Михайла Стельмаха в селі Дяківці Літинського району, на урочистостях, присвячених дню народження поета-земляка. Цього року, у зв’язку з карантином, вручення відбудеться восени на ювілеї Вінницької обласної письменницької організації, – уточнює Валентина Сторожук. – За роки існування премії її лауреатами стали відомі письменники, журналісти, науковці, в тому числі син письменника Дмитро Стельмах. Є двоє іноземців Петер Хоманн з Німеччини та колишній вінничанин, журналіст Пилип Янківер із США. Усього 44 лауреати! За результатами 2019 року їхні ряди поповнили Руслана Мельничук за поетичну добірку, Оксана Шалак за цикл оповідань, а також Василь Шевчук та Петро Войт за краєзнавчі публікації».

Довідка «Дня». Літературна премія імені Михайла Стельмаха була заснована журналом «Вінницький край» і міжнародним громадським об’єднанням «Вінницьке земляцтво» у Києві. Вона має на меті вшанування пам’яті письменника-земляка Михайла Стельмаха і відзначення творів українських літераторів. Присуджується за кращі публікації в часописі в номінаціях «поезія», «проза», «публіцистика (краєзнавство)». 

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото з відкритих джерел

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати