Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На Закарпатті молоді митці представили свою зимову стихію

25 січня, 17:10

В художній галереї «Ужгород»  24 січня відкрилася виставка творів молодих митців під назвою «Зима». У виставкових залах галереї представлено кілька десятків живописних полотен та графіки на зимову тематику і не тільки.

Як розповідає голова Закарпатської організації  Національної спілки художників України Борис Кузьма, представлені нині роботи молодих митців засвідчують, що в краї є кому продовжувати кращі традиції закарпатського живопису. Тут  можна побачити чимало сміливих робіт, рішень, кольорів та новаторського підходу. Ці художні витвори сповнені молодого духу, якому не страшні ні люті морози, ні затяжна холоднеча. 

Основний організатор та куратор молодіжної виставки художник Олексій Федор розповідає, що в такому форматі виставка вже відбулася весною минулого року, коли молоді митці представили своє бачення «Миті сакур». Нинішній вернісаж проходить у більш широкому форматі, розширивши число бажаючих показати свою творчість публіці. Свої роботи в галереї нині презентували викладачі Закарпатської академії мистецтв, колишні та нинішні студенти Роман Пилип, Олег Путрашик, Михайло Ходанич, Ангеліна Гафинець, Ярослав Дуленко, Едуард Приходько, Василь Кадер та інші.

Студентка 5-го курсу Закарпатської академії мистецтв Ангеліна Гафинець каже, що вона виставила кілька своїх полотен у різних форматах та жанрах. Нині вона освоює техніку живопису, а нещодавно закінчила курс кераміки.

Ярослав Дуленко – колишній випускник Ужгородського коледжу мистецтв ім. Ерделі, а нині викладач образотворчого мистецтва та фотомайстерності в міському Палаці дітей та юнацтва, закоханий в Ужгород. Тому більшість його робіт, виконаних технікою акварелі, присвячені саме цьому місту.

Ярослав каже: «Хоча я родом з Міжгір’я, а батько – із Дніпра, я справжній фанат Ужгорода. Мені неймовірно подобається його архітектура, старовинні вулички, затишні місцини. На жаль, з часом обличчя древнього міста змінюється, щось із безцінної архітектурної спадщини втрачається назавжди». Тому вже понад десять років і намагається фіксувати ці унікальні ужгородські місцини, презентуючи  їх глядачеві через призму свого бачення та розуміння. 

Оксана ДУДАШ, Ужгород, фото автора

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати