Перейти до основного вмісту

На з’їзді в Харкові закарпатський Майдан вимагатиме від опозиції визначитися з лідером

09 січня, 21:00

До такого підсумку дійшли громадські діячі і політики під час круглого столу «2014 – Перспективи перезавантаження влади», який відбувся 9 січня в Ужгороді.

Ця людина повинна очолити переговорний процес і дати персональні гарантії всім тим, хто на сьогоднішній день може впливати на хід подій в Україні.

«На з’їзді у Харкові 11-12 січня делегація з Ужгорода буде пропонувати проект рішення про висунення ультиматуму до опозиційних сил щодо висунення єдиного кандидата. Він повинен дати гарантії силовим структурам, народним депутатам, місцевим елітам і всім тим, хто може вплинути на ситуацію. Ці люди не перейдуть на бік опозиції  без персональних гарантій конкретної людини про їхнє майбутнє», - зазначив активіст ужгородського Євромайдану  Юрій Світлик, презентуючи план дій Громадського конвенту ужгородського євромайдану на загальноукраїнському та локальному рівнях.

На його думку, центр прийняття рішень повинен переміститися з Майдану до парламенту, де депутати повинні нарешті розпочати процес зміни влади. Зокрема, відставка Уряду потягне за собою переформатування більшості. Це може призвести до імпічменту Президента, а також повернення до Конституції України 2004 року.

В ході дискусії учасники круглого столу зійшлися в думці, що наразі йдеться не про єдиного кандидата на пост президента України, а про лідера протестного руху і переговорного процесу.

На думку учасника дискусії, письменника  Петра Ходанича, єдиного кандидата в лідери Майдану можуть висунути і громадські організації: «Однак це має бути перевірена людина, яка показала себе у роботі. Бути просто «хлопцем, який хоче»  мало. Бо такого «хлопця», проти якого налаштовано 40 мільйонів українців, вже маємо».

Наразі ужгородські громадські діячі не впевненні в доцільності позачергових президентських виборів, яких вимагає опозиція. Вони переконані: на сьогоднішній день жодні вибори не здатні докорінно змінити ситуацію в Україні. В першу чергу учасники круглого столу вважають необхідним на законодавчому рівні змінити правила гри. Зокрема, це стосується підконтрольності судів, які сьогодні не здатні об’єктивно вирішувати легітимність виборів на тому чи іншому виборчому окрузі, а також -- заангажованості ЗМІ, зокрема державних, тощо.

«Сьогодні ми опинилися в режимі керованої демократії, коли нібито можуть існувати політичні партії, але вся виборча система працює в ручному режимі і на виході ми ніколи не отримаємо демонтаж цієї влади. Зараз в нас є шанс все змінити, але проблема в тому, що частина політичних діячів можуть спокуситися включитися у цю систему, отримавши всі преференції, які їм запропонують. В якості прикладу можна навести Жириновського з російської Думи, який начебто може говорити про владу що завгодно, нічого за це не маючи, бо сам на прихід до влади не претендує. Щоб такого не сталося в Україні, громадськість повинна чинити тиск на опозицію», - переконаний громадський діяч Павло Гомонай.

Аліса Квич, Ужгород

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати