Перейти до основного вмісту

ПАРЄ ухвалила проект резолюції щодо звільнення українських політв’язнів у РФ та окупованому Криму

28 червня, 15:30
Фото Бориса КОРПУСЕНКА

Парламентська Асамблея Ради Європи 28 червня у Страсбурзі ухвалила проект резолюції щодо звільнених українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму. За відповідне рішення проголосувало 77 членів ПАРЄ, 15 утрималися, жоден не проголосував проти, передає "112 Україна".

"Асамблея закликає Російську Федерацію негайно звільнити всіх українських громадян, ув’язнених у Російській Федерації та Криму на основі політичних мотивів або інших сфабрикованих звинувачень, та докласти всіх зусиль, щоб прискорити звільнення українських заручників, які утримуються на території Донбасу, що перебуває під контролем РФ", - йдеться в документі.

Серед закликів до РФ: забезпечити повне дотримання прав політв’язнів, не застосовувати до них катування і принизливе ставлення, гарантувати право на доступ до необхідної медичної допомоги. Москву також закликають утриматися від примусового годування в’язнів, надати можливість міжнародним спостерігачам стежити за станом їхнього здоров'я та умовами утримання, а також дозволити візити офіційних представників від України.

Перед голосуванням у залі зачитали відповідну доповідь, потім пройшли дебати щодо цього питання.

Доповідачем ПАРЄ із українського питання став Емануеліс Зінгері.

В ексклюзивному коментарі телеканалу "112 Україна" він зазначив, що резолюція закликає Росію негайно випустити політв’язнів та повернути їх до України. Він також наголосив, що ПАРЄ висловила повну підтримку поправкам щодо репресій проти кримських татар та Меджлісу. За його словами, сьогодні в ПАРЄ "відкрився весь жах злочинів РФ на території України".

Володимир Ар’єв, голова української делегації в ПАРЄ, в коментарі телеканалу "112 Україна" також зазначив, що "Росії сьогодні вказали на її злочини".

"Ухвалення резолюції свідчить про те, що зал ПАРЄ, на відміну від органів керівництва Ради Європи, чітко стоїть на позиціях захисту прав людини і демократії. Скоро буде десять цих резолюцій, тим не менше, це ще один крок", – наголосив він.

Під час дебатів член української делегації Ірина Геращенко зазначила, що світ мав би блокувати Чемпіонат світу з футболу, що проходить в РФ.

"Чому зараз, коли іде війна на Донбасі, Крим окупований, чому ми не стали бойкотувати цей чемпіонат? Смерть Олега Сенцова і пожиттєві терміни українців в російських в’язницях – це буде наша вина, якщо ми не зможемо їх звільнити", – наголосила вона.

Олена Сотник закликала всіх членів ПАРЄ порушувати тему українських політв’язнів у своїх парламентах. "Путін не звертає увагу на думки своїх громадян. Треба думка міжнародної спільноти. Це єдиний спосіб врятувати Сенцова і всіх політичних в’язнів", – переконана вона.

Член ПАРЄ від Грузії Георгій Канделакі під час дебатів розкритикував ініціативу генсека Турбьорна Ягланда щодо повернення до асамблеї Росії. "Такий виняток, колеги, розірве цю організацію", – наголосив він.

Нардеп України, голова Юридичного комітету ПАРЄ Олена Сотник в коментарі кореспонденту телеканалу "112 Україна" розповіла про поправки, які були прийняті сьогодні в ПАРЄ.

"Дуже важливо, що там є весь список політичних в’язнів, які утримують Кремлем у РФ. Згадується також Крим. Нам вдалось включити в резолюцію, щоб питання наших громадян, які затримуються на окупованій території Донбасу, – щоб їх відслідковувала асамблея і доклала всіх зусиль, аби вони були звільнені", – сказала вона.

За словами Сотник, йшлося також про імплементацію рішень Європейського суду з прав людини.

"Їх дуже багато на сьогодні було прийнято і вони прямо стосуються порушень прав наших українців, які зараз в РФ утримуються і щодо яких винесені "вироки". Вони цими рішеннями визнаються як незаконні, з порушенням цілої низки норм конвенції", – підкреслила вона.

Нагадаємо, раніше генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання про помилування українського режисера Олега Сенцова президенту Росії Володимиру Путіну.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати