Створений в КПІ супутник запустять у космос у березні 2017 року

Фахівці НТУУ "КПІ" в рамках міжнародного проекту QB50 створили наносупутник для освітнього, наукового та технологічного застосування PolyITAN-2. Пристрій відправлено до Нідерландів для виконання завершального комплексу робіт. Його запуск заплановано на березень 2017 р. Про це повідомляється на сайті Аерокосмічного товариства України.
PolyITAN-2 — наносупутник вагою 1,9 кг. Назву отримано з комбінації слова "політехнічний" та абревіатури "технологічний автоматичний наносупутник". Це інтелектуальний робот, здатний заряджатися самостійно і транслювати інформацію щодо нижніх шарів атмосфери — термосфери та іоносфери на великих відстанях. Вся отримана інформація буде записуватися в архів центрального бортового процесора і за допомогою плати радіоканалу передаватися на Землю і розсилатися в банки даних всіх університетів, що беруть участь у проекті.
Запуск місії заплановано на 9 березня 2017 р. американською ракетою-носієм Atlas-5, яка повинна доставити на МКС вантажний корабель Cygnus. Одночасно на низьку навколоземну орбіту буде запущено масове угруповання із 47 малих супутників, функціонування яких триватиме три місяці.
Новий проект фінансує Європейська комісія в рамках 7-ї Рамкової програми з розвитку наукових досліджень і технологій. Український студентський наносупутник PolyITAN-2 отримав 35 тис. дол. від KALININ Invention Fund. Брюссельський Інститут фон Кармана (ІФК) взяв на себе витрати, пов'язані із запуском і транспортуванням. Корисне навантаження для PolyITAN-2 — FIPEX (Flux-Φ-Probe Experiment) — структурний елемент для дослідження концентрації таких часток, як атомарний і молекулярний кисень, азот і ксенон як складові низької термосфери, розробив Технологічний інститут Дрездена.
Наголошується, що це не перший наносупутник, створений в "КПІ". Перший, вдвічі менший наносупутник, було запущено 19 червня 2014 р. ракетою-носієм "Дніпро".