У Гватемалі на президентських виборах переміг комік

Колишній комедійний актор, кандидат від партії Фронт національної конвергенції Джимі Моралес здобув переконливу перемогу на президентських виборах в Гватемалі, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на американський телеканал "Фокс-ньюс".
За підсумками підрахунків 96% виборчих бюлетенів, поданих у другому турі голосування на пост президента в неділю, Дж.Моралес отримав приблизно 69% голосів.
Його головний опонент Сандра Торрес - дружина екс-президента Гватемали Альваро Колом і кандидат від Національної спілки надії - набрала 31%.
"Спасибі за надану довіру. Я все також вірний Богові і народові Гватемали, і я буду працювати, вкладаючи всю душу і віддаючи всі сили, щоб не обдурити вас", - заявив Дж.Моралес в ефірі національного телебачення.
Як зазначають західні ЗМІ, участь Дж.Моралеса у президентських виборах - його перший досвід на політичному поприщі, якщо не вважати невдалу спробу балотуватися в мери рідного міста.
Виборам в Гватемалі передували відставка й арешт президента країни Отто Переса Моліни у вересні цього року.
Генеральна прокуратура Гватемали звинувачує екс-президента в злочинній змові, контрабанді і хабарництві у зв'язку з корупційною схемою, виявленої в діяльності митних органів країни.
Інавгурація Дж.Моралеса, як очікується, відбудеться 14 січня. До цього моменту обов'язки президента країни виконує колишній віце-президент Гватемали Алехандро Мальдонадо Агірре.