У Львівській філармонії стартує фестиваль Bach Contemporary
Тільки-но газета «День» (№14-15) проанонсувала фестиваль «Зимовий променад в Одеській опері», як зі Львова надійшли новини про старт фестивалю Bach Contemporary у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика.
Локдаун явно підштовхнув до шаленого творчого креативу, дав змогу багато репетирувати і вигадувати класні програми, аби стимулювати публіку фестивалями: приймати профілактичні дози вітамінів проти нинішньої головної хвороби людства у вигляді циклічних зустрічей із мистецтвом.
Організатори обіцяють, що концерти Bach Contemporary зруйнують стереотипи про музику німецького генія і покажуть, наскільки вона, навіть через 300 років, є актуальною та цікавою (у перекладі з англійської назва фестивалю звучить як «Бах сучасний»). А шість концертів фестивалю оздоблять зиму вишуканою класикою композиторів із різних куточків світу та музичними хітами останніх років.
Ініціатором створення і проведення фестивалю є українська органістка Олена Мацелюх, яка запросила до участі в ньому справжніх музикантів-віртуозів.
Майже усі концерти супроводжуватимуть візуалізації: художниця-імпровізаторка Олена Куц за допомогою різних технік - графіки, живопису, піскової анімації - зображатиме образи та настрої творів, що звучатимуть.
На концерті-відкритті 1 лютого звучатиме суцільний Йоганн Себастьян Бах, якому і присвячений фестиваль. Виконавиці - Олена Мацелюх, орган та Меланія Макаревич, фортепіано.
2 лютого в концерті «Маленька нічна серенада» у виконанні одразу двох органісток - Світлани Позднишевої та Ольги Стрілецької - звучатимуть твори Ґ. Ф. Генделя, В. А. Моцарта, Ф. Шуберта, Ж. Н. Лемменса, Ф. Мендельсон і К. Сен-Санса.
2-го ж лютого, тільки о 20:00 в концерті «Бах & Вівальді» чарівні музикантки Меланія Макаревич, фортепіано, Лілія Цура, скрипка та Олена Мацелюх, орган - спробують дати відповідь на питання: «А що такого особливого в Бахові і Вівальді? Чому їх називають геніями?» Музику Баха і Вівальді доповнять живопис від Ольги Куц та поезія у перекладі з італійської Богдана Котюка.
Концерт 3 лютого має назву «Еолова арфа». Вражаючі темброві поєднання арфи - Іванна Митроган, флейти Пана - Ігор Мацелюх, органа - Олена Мацелюх і фортепіано - Меланія Макаревич поєднаються із живописними картинами Ольги Куц.
Цього ж фестивального дня, тільки о 20:00 в концерті «Органна фантазія», у виконанні київської органістки Юлії Ландау прозвучать твори Йоганна Себастьяна Баха, Луї В’єрна, Богдана Котюка, Фелікса Нововейського та Марселя Дюпре.
Завершиться фестиваль прем`єрою програми RockOrganum 4 лютого. Драйвове шоу стане справжньою вишенькою на торті фестивалю Bach Contemporary. Неочікуване звучання органу у композиціях R&B, Heavy Metal, Swing, Cool and Fusion у супроводі струнного квінтету та фортепіано; Muse, Radiohead, Rammstein, Arctic Monkeys, System of a down, Marilyn Manson, The Cranberries, Queen, Pink Floyd, Imagine Dragons та ще багато інших хітів (вокал - Маріанна Лаба, ударні - Володимир Веретельник, саксофон, флейта Пана - Ігор Мацелюх) у сміливому аранжуванні в рок-стилістиці від композитора Влада Солодовникова. Дириґент - Сергій Лихоманенко.