У Львові, імовірно, введуть локдаун

Медична система Львова не дає собі ради з обслуговуванням хворих на ковід – їх дуже багато. Близько половини ліжок у ковідних відділеннях заповнені. Динаміка захворюваності стрімко зростає, і до лікарень стаціонують пацієнтів у дуже важких станах. Лікарі просять місцеву владу посилити карантинні обмеження, а львів’ян – не нехтувати правилами карантину.
Сьогодні керівники міських лікарень, зокрема – Лікарні швидкої медичної допомоги, також – 1-ої, 8-ої та 5-ої, які приймають хворих на коронавірус, звернулися до міського голови Львова Андрія Садового та голови Львівської облдержадміністрації Максима Козицького, а ще – до міських та регіональних комісій з питань ТЕБ і НС з проханням посилити карантинні обмеження. Відбувся й брифінг головлікарів – просто неба, перед ратушею, на площі Ринок. Головна теза – за 10 днів матимемо ситуацію, що не буде куди класти хворих.
«Вранці ми отримали звернення від головних лікарів міських закладів охорони здоров’я, в яких надається допомога хворим з коронавірусом, – говорить перший заступник Львівського міського голови Андрій Москаленко. – Ситуація зараз справді є дуже небезпечною. Попри те все, що було інвестовано в нові кисневі станції, відкриття нових ліжкомісць, підведення кисню, динаміка стрімко зростає. Наявність нового штаму у Львові показує збільшення кількості хворих з важким станом. Сьогодні проводимо консультації з представниками сфери послуг, ринків, закладів громадського харчування, торгових центрів, закладів культури. Завтра вранці відбудеться засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС, на якому точно будуть акцептовані рішення щодо «червоної» зони.
Однак, зважаючи на сьогоднішню динаміку, ми розглядаємо низку додаткових обмежувальних заходів, які будуть впроваджені у Львові. Про всі обмеження зможемо детальніше повідомити після засідання комісії. Але вже точно відомо, що з 30 жовтня у Львові буде введено обмеження «червоної» зони, а також низку додаткових карантинних обмежень для того, щоби стабілізувати ситуацію з поширення коронавірусу. Якщо сьогодні не обмежити кількість фізичних контактів між людьми, то медична система при повному її залученні не витримає.
Сьогодні хворі з коронавірусом потрапляють в лікарні у дуже важкому стані. Щодня ми фіксуємо смерті – 15-20 людей. В жовтні 2019 року від пневмонії померла 1 людина, у 2020 – 130, у 2021 році (хоча жовтень ще не закінчений) – 301. Ці всі обмеження на вагу людського життя».
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів