Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Львові святкують ювілей Академії мистецтв

17 листопада, 12:06
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

У програмі урочистостей з нагоди 70-річчя створення першого в західних областях України вищого навчального закладу та 140-річчя з часу започаткування мистецької освіти в Галичині – міжнародні наукові конференції, святочна академія та численні виставки, які представляють творчий доробок і фундаторів ЛНАМ, і сучасних художників-педагогів, і, звичайно ж, студентів.

Нагадаємо, що ЛНАМ – вищий навчальний заклад ІV рівня акредитації. Відкрита у вересні 1946 як Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва. 1994-го інститут реорганізований у Львівську академію мистецтв, а 21 серпня 2004-го за вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки, загальнодержавну і міжнародну діяльність Указом Президента України їй було надано статус національного вищого навчального закладу.

У структурі академії – 4 навчальні факультети, Інститут прикладного та декоративного мистецтва у Косові, Івано-Франківської області, факультет підвищення кваліфікації, підготовче відділення для вступників, науково-дослідний відділ, аспірантура і докторантура, спеціалізована вчена рада по захисту докторських і кандидатських дисертацій в галузі мистецтвознавства, наукова бібліотека, музей, галерея сучасного мистецтва, видавничий відділ, художньо-виробничі майстерні.

Ректор ЛНАМ  Володимир Одрехівський розповідає, що академія виховала велику кількість видатних творчих особистостей, які збагатили як українську, так і світову культуру. Серед них, зокрема, Еммануїл Мисько, Яким Запаско, Вітольд Манастирський, Володимир Овсійчук, Дмитро Крвавич, Микола Бідняк, Данило Довбошинський, Євген Лисик, Іван Самотос, Богдан Сорока, Зеновій Флінта, Олег Мінько, Михайло Курилич, Ігор Боднар, Богдан Галицький та багато інших унікальних творчих індивідуальностей, внесок у мистецьку культуру і професійну педагогіку важко переоцінити.

Власне, з творів професорів академії і сформована виставка, що її відкрили учора у Національному музеї ім. Андрея Шептицького, що на проспекті Свободи, 20. «Це дуже відповідально, – наголосив на відкритті виставки В. Одрехівський. – Ми вчимо молодь, а тепер мусимо показати, що самі вміємо».

На огляд публіки представлено твори живопису, графіки, скульптури, текстилю, скла, художнього металу… авторства викладачів ЛНАМ. Експозиція внличезна – розміщена на двох поверхах. У музеї кажуть, що, напевно, ніколи ще не демонстрували в межах одного показу робіт такого числа митців!

«Одначе, найважливішою особою в академії є студент, і всі наші зусилля ми намагаємося спрямувати для створення гідних умов навчання і творчості», – зазначає В. Одрехівський. І принагідно запрошує на кілька заходів, котрі відбудуться сьогодні, і це – демонстрація моделей одягу від кафедри дизайну костюма, виставка від Студентської ради ЛНАМ «Львів очима молоді» та експозиція «Текстиль як зброя».

Святкування 70-ліття Львівської академії мистецтв триває.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати