Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Львові вшанували Героїв кількох поколінь

22 травня, 18:48
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Сьогодні, 22 травня, у Львові, як і  кожного року, вшановують пам’ять борців за волю України.

Нагадаємо, що День Героїв (або Свято Героїв) встановлений на честь борців за волю України – лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської доби, січових стрільців, вояків армії УНР, УПА, діячів ОУН, тепер – Героїв Небесної Сотні та загиблих в АТО. Станом на 2015 рік День Героїв не є державним святом.

Широко відзначається передовсім у Західній Україні, де до нього приурочують офіційні урочистості. Втім, останніми роками відбулося значне поширення святкування в центральні та східні регіони України. А національно-патріотичні організації вимагають визнання Дня Героїв офіційним державним святом.

Отже, сьогодні у Львові з нагоди Свята Героїв відбулося чимало заходів. Зокрема, керівники міста й області, представники громадськості поклали квіти до пам’ятників Романові Шухевичу, що в Білогорщі, Степанові Бандері та Тарасові Шевченку.

Поклали квіти і запалили лампадки й біля могил на полях почесних поховань №№ 67 та 76, де знайшли останній прихисток новітні Герої.

Участь у відзначенні Дня Героїв взяли студенти Львівського університету фізичної культури, котрі пробігли щорічну естафету, присвячену пам’яті героїв національно-визвольної боротьби, також – ліцеїсти Львівського ліцею ім. Героїв Крут, школярі.

На сьогодні у рамках заходів Свята Героїв заплановане й відкриття в Музеї визвольної боротьби України виставки до 125-річчя від дня народження полковника армії УНР, голови Проводу українських націоналістів, першого голови ОУН Євгена Коновальця.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати