У Штатах починається суд над Манафортом

У вівторок, 31 липня, у США починається суд над колишнім політтехнологом екс-президента України Віктора Януковича та екс-керівником передвиборної кампанії Дональда Трампа Полом Манафортом. Його, зокрема, обвинувачують у відмиванні грошей, отриманих від колишньої української влади, повідомляє DW.
Засідання відбудеться в федеральному окружному суді Александрії в штаті Вірджинія. Очікується, що перший етап слухання триватиме три тижні. У вересні під час слухань у іншій справі Манафорт постане перед окружним судом округу Колумбія.
Головною темою слухань 31 липня будуть не ймовірні російські зв'язки Манафорта, а його ухилення від сплати податків та неправомірно отримані статки. Члени журі розглядатимуть фотографії, що доводять придбання ним автомобіля марки Mercedes-Benz, дорогого одягу та антикваріату, килимів й витворів мистецтва.
Манафорта обвинувачують в ухиленні від сплати податків в період роботи лобістом на українську Партію регіонів і колишнього президента Януковича, які він нібито відмивав через офшори. За даними спецпрокурора Роберта Мюллера, Манафорт отримав за роботу на колишню українську владу 60 мільйонів доларів. Після того, як Янукович в 2014 році втік з України, дохід Манафорта різко впав.
Розслідування зосереджено на консалтинговій роботі Манафорта в Україні і лише коротко торкається його участі в президентській кампанії. Мюллер планує викликати на засідання 35 свідків. Окрім того, свідчитиме колишній партнер Манафорта лобіст Рік Гейтс.
Нагадаємо, спецслужби США з січня 2017 року розслідують справу про можливе втручання Росії у вибори президента в жовтні 2016 року, підозрюючи, що у команди Трампа є зв'язки з Москвою. Влада Росії заперечує залученість у внутрішньоамериканські справи. Сам Трамп неодноразово говорив, що у нього немає ніяких зв'язків з Москвою.
У травні Сенат США оприлюднив частину доповіді про втручання Кремля в хід президентських виборів в США в 2016 році.
3 липня Конгрес США схвалив висновок розвідки щодо втручання Росії в президентські вибори у США 2016 року, заявивши, що пропагандистські зусилля Москви були значно ширшими, ніж досі вважалося. Сенатори погодилися з висновком розвідувальних служб у тому, що російські спецслужби не тільки навмисно допомагали Трампу, а й робили це за особистим розпорядженням Володимира Путіна.
Раніше повідомлялося, що слідчі Мюллера надали сотні документів із деталями співпраці Манафорта із Януковичем.
Повідомлялося також, що екс-адвокат Трампа готовий свідчити проти нього у справі про втручання РФ у вибори 2016 року.