У Великій Британії шукають докази впливу РФ на референдум щодо Brexit

Влада Великої Британії докладає зусиль в пошуку доказів того, що Росія прагнула вплинути на результат референдуму 2016 року, за підсумками якого Сполучене Королівство тепер виходить з Європейського союзу.
Як повідомила газета The Sunday Times, Національне агентство Великої Британії по боротьбі зі злочинністю в даний момент займається вивченням нових свідчень про наявність зв’язків з РФ у бізнесмена Аррон Бенкса, який був найбільшим донором агітаційної кампанії, яка закликала виборців підтримати ідею Brexit на зазначеному референдумі, передає УНН.
Згідно з інформацією тижневика, агентству було передано інформацію з витоків електронних листів Бенкса, в яких говорилося про його раніше невідомих зустрічах з послом РФ в Лондоні Олександром Яковенком. Ці інформаційні витоки говорять про те, що Бенксу запропонували три угоди, тобто на дві більше, ніж вважалося раніше. У їх числі — золоті копальні в Гвінеї і прибуткова частка від приватизації алмазодобувної компанії “Алроса”.
Бенкс запевняє, що не брав участі ні в одній з цих угод, однак газета повідомляє, що інвестиційний фонд його ділового партнера і соратника по фінансовій підтримці Brexit Джима Меллона нібито все-таки уклав угоду з “Алросою” нижче ринкової ціни. Видання запевняє, що Бенкс у вихідні змушений був визнати, що в 2016 році чотири рази зустрічався з Яковенко. Він також не став опиратися розслідуванню, проведеному Національним агентством Великої Британії по боротьбі зі злочинністю, сказавши, що воно лише робить його “людиною-загадкою”. У свою чергу, Меллон заявив, що не брав участі в рішеннях, які його фонд брав щодо інвестицій.
Нагадаємо, у листопаді минулого року британська виборча комісія розпочала розслідування у справі про фінансування кампанії за вихід з ЄС на тлі побоювань щодо можливого російського втручання у демократичні процеси.
Зазначимо, Європейський союз у п'ятницю, 29 червня, оприлюднив жорстку оцінку переговорів про Brexit, у якій ішлося, що сторонам досі не вдалося досягнути істотного прогресу з ключового питання - кордону з Ірландією, а також закликав країни ЄС готуватися до того, що Британія може вийти з блоку без угоди. За підсумками саміту в Брюсселі 27 держав ЄС повідомили Британію, що вона повинна підготувати "реалістичні і обґрунтовані пропозиції" про майбутні відносини з ЄС після Brexit.