Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У віденській Альбертіні запустили аудіогід українською мовою

05 червня, 17:57
В одному з найбільших музеїв Австрії – всесвітньо відомій художній галереї Альбертіна у Відні – відбувся запуск україномовного аудіогіда.
 
Фонограму для самостійного ознайомлення з експозицією створено з ініціативи дружини Президента України Олени Зеленської, повідомляє пресслужба глави держави. 
 
"Українські туристи та українці, які живуть в Австрії, матимуть змогу почути рідною мовою історію створення та цікаві подробиці про шедеври світового класичного модерну з музейних експозицій "Від Моне до Пікассо", у які входять твори Моне, Ренуара, Тулуз-Лотрека, Сіньяка, Матісса, Мунка, Пікассо, Модільяні, Шагала, Малевича, Кокошки та інших", - ідеться в повідомленні.
 
Українською також можна прослухати екскурсію парадними залами палацу, побудованого у стилі класицизму, який відтворює культуру епохи Габсбургів.
 
В ОП поінформували, що перекладений спеціально для українців аудіогід буде доступний і для запланованої на кінець серпня виставки творів з приватної колекції французького модерну Ханлозера, на якій буде представлено роботи Ван Гога, Сезанна, Годлера.
 
Як розповіла дружина Президента, основна ідея проєкту зі створення україномовних аудіогідів у світових музеях – поширення української мови в різних країнах, щоб українці могли пишатися тим, що найвідоміші пам’ятки "говорять" їхньою рідною мовою.
 
"Цей проєкт не тільки про зручність та доступність. Його мета – просувати Україну та українську мову у світі. Я хочу, щоб, заходячи в меню вибору мови аудіогіда, люди з усіх куточків планети бачили серед опцій українську", – наголосила Олена Зеленська.
 
На старті проєкту перша леді разом із посольствами України звернулися до найпопулярніших світових музеїв та пам’яток архітектури. Однією з найперших відгукнулася Альбертіна.
 
Робота з перекладання та звукозаписування для віденської галереї тривала чотири місяці.
 
"Хочу підкреслити, що співпраця з Україною надзвичайно важлива для нас. Альбертіну відвідують багато українців, і, звичайно, вони хочуть краще зрозуміти та більше дізнатися про витвори мистецтва, представлені в нашому музеї. І ми дуже щасливі, що нам вдалося додати до нашої системи аудіогід українською", – прокоментував генеральний директор музею Альбертіна професор Клаус Альбрехт Шрьодер.
 
За даними ОП, це – перший аудіогід, створений з ініціативи та за підтримки Олени Зеленської. Робота триває: вже закінчується звукозаписування екскурсії українською для Латвійського національного художнього музею, готується ще декілька перекладів і паралельно тривають перемовини з музеями.
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати