У закарпатському Баторі відкрили пам'ятник свині та леквару (фото)

Місцевою напівугорською говіркою повидло називається «леквар». Саме цю смакоту увіковічили у незвичайному пам'ятнику.
Пам'ятник, який відкрили сьогодні на Виноградівщині, зроблений із штучного каменю ужгородським скульптором Михайлом Колодком. Місцеві кажуть, берегтимуть його, як зіницю ока. Бо ж саме виготовленням і продажем повидла займаються чи не всі у цьому і сусідніх селах.
Разом із пам'ятником відкрили ще й музей повидла та дегустаційний зал. У ньому можна буде спробувати солодку смакоту кількох різних сортів.
Усе тутешнє повидло – унікальне, бо рецептура – прадавня. Секрети - не видають. Але місцеві дуже хочуть, аби на їхню смакоту туристи зліталися, як бджоли на мед. Завідувач кафедри туризму УжНУ Федір Шандор каже, що туристи їздити будуть, бо такого нема ніде в Україні.
«Родзинкою села Ботар є те, що тут виробляють леквари 24-х видів. І саме леквар, чому й покладено пам»ячник, є тим що кормить це село. Тому ця родзинка приманюватиме сюди угорськомовних, україномовних та російськомовних туристів», - зауважив Шандор.
У самому селі є аж 24 різних сорти леквару, а продегустувати можна буде тільки 6. Місцеві кажуть — більше просто не осилите.
В той же час, Турінформ Закарпаття оголосив формування переліку "Оригінальні пам’ятники Закарпаття".
Наразі до списку увійшли:
Пам’ятник лекварю у селі Ботар (Виноградівського району). Пам’ятник свині мангалиці у селі Ботар (Виноградівського району). Пам’ятник Ужгородський маяк, Свободка у м. Ужгороді Пам’ятник ліхтарнику у м. Ужгород Пам’ятник Миколайчику в м. Ужгород Пам’ятник сажотрусу у м. Мукачево Пам’ятник тверезості у с. Білки (Іршавський район) Пам’ятник яфині у с. Гукливий (Воловейький район) Пам’ятник весільний рушник у м. Ужгород Пам’ятник шовдарю у м. Ужгород (ресторан “Деца у нотаря”) Пам’ятник вчительці у с. Колочава (Міжгірський район) Пам‘ятник шабатна гуска с. Колочава (Міжгірський район) Пам’ятник виноробу у м. ВиноградовоДжерело: mukachevo.net